Менші порції ефективніші для схуднення, ніж інтервальне голодування – дослідження

Анастасія Поя — 22 січня 2023, 11:42

Для схуднення або коригування ваги краще харчуватися меншими порціями або зменшити споживання калорій, ніж дотримуватися інтервального голодування.

Ефективність методу довели вчені з Медичної школи Університету Джона Гопкінса.Висновки дослідження опублікували в журналі Американської кардіологічної асоціації.

Протягом шести місяців науковці вивчали особливості харчування, сну та безсоння 547 дорослих. Учасники відмічали прийоми їжі в спеціальному мобільному додатку, що дало дослідникам уявлення про кількість часу, який вони витратили між пробудженням та сніданком, а також між першим й останнім прийомом їжі протягом дня.

Вчені дійшли висновку, що час харчування не пов’язаний зі зміною ваги. Хоча режим харчування, який базується на чергуванні між голодуваннями та прийомами їжі має багато дієт для схуднення. Одна з таких – інтервальне голодування.

Ілюстративне фото / Depositphotos

За словами вчених, на зміну ваги впливає кількість вживаних калорій.

Середній вік людей, які взяли участь в дослідженні – 51 рік. Більшість із них – жінки з вищою освітою, які проживають в середньоатлантичному регіоні США.

Нагадаємо, скинути надлишкову вагу корисно на будь-якому етапі життя. Проте якщо людині вдається зробити це протягом середнього віку, то її ризики передчасної смерті знижуються майже вполовину.

Читайте також: Середземноморська дієта: погляд нутриціолога

Реклама:

Головне сьогодні