Поліція оголосила підозру лікарці швидкої, яка не госпіталізувала дітей з отруєнням чадним газом
У Хмельницькому слідчі оголосили підозру лікарці бригади швидкої допомоги – майже 3 роки тому вона не госпіталізувала дітей, у яких було отруєння чадним газом.
25 та 27 жовтня 2020 року хлопчики віком 4 та 9 років померли від отруєння чадним газом, повідомляє поліція Хмельницької області.
У дітей була блювота і нудота, тому мама викликала швидку, однак їх не забрали до лікарні.
Слідчі кажуть, що лікарка не провела належне обстеження, не з’ясувала усіх можливих причин поганого самопочуття, неправильно встановила діагноз і не госпіталізувала дітей.
"Та швидка, яку мама викликала, не госпіталізувала. Вона думала, що це чи отруєння чи ротавірусна інфекція, бо була блювота і нудота.
А коли вже викликали другу швидку, молодший хлопчик був без ознак життя", – розповіли "УП. Життя" у пресслужбі.
Читайте також: Клієнтка померла від набряку мозку: у Чернігові масажистку судили за вбивство
Фото: logoboom/Depositphotos |
Медики повідомили про смерть дитини у поліцію. Друга швидка забрала старшого хлопчика до лікарні, але за 2 дні в реанімації він помер.
Мама дітей також була госпіталізована і її вдалося врятувати, розповіли у пресслужбі.
Правоохоронці розпочали кримінальне провадження, встановили всі факти та провели спеціальні експертизи.
"В процесі розслідування кримінального провадження слідчі провели комплекс слідчих та процесуальних дій, призначили низку медичних експертиз", – кажуть правоохоронці.
Лікарці бригади швидкої медичної допомоги, яка у той день виїжджала на перший виклик про отруєння дітей, оголосили про підозру за ч. 2 статті 140 Кримінального кодексу України ("Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником").
Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Слідство проводило ГУНП в Хмельницькій області за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.
Читайте також: "Лікували" вигаданих пацієнтів: у поліції розкрили схему привласнення медиками бюджетних коштів