Наслідки вибуху атомної бомби Trinity в 1945 році недооцінили – дослідження
16 липня 1945 року дослідники Манхеттенського проєкту вперше у світі випробували технологію ядерної зброї, підірвавши в пустелі Нью-Мексико ядерну бомбу Trinity.
Результат вибуху виявився набагато сильнішим, ніж заявляли раніше, повідомляє The New York Times з посиланням на дослідження, опубліковане 20 липня 2023 року.
Згідно з результатами нового дослідження, радіоактивна хмара з опадами поширилася набагато далі, ніж про це заявляли у 1945 році.
За словами науковців, протягом 10 днів після детонації ракети радіоактивний пил охопив 46 штатів, а також поширився на Канаду та Мексику.
Фото: yamonstro/Depositphotos |
За допомогою сучасного програмного забезпечення вчені створили інтерактивну карту, на якій змоделювали поширення радіоактивної хмари на території США.
На ній видно, що від радіоактивних опадів ледь не найбільше постраждав штат Нью-Мексико. Спочатку хмара поширюється над північним сходом Нью-Мексико, далі протягом наступних кількох днів частина хмари рухається на північ та схід.
Дослідники зазначають, що "в Нью-Мексико є місця, де випадіння радіонуклідів досягло значення, як в Неваді", де відбулося 93 надземних американських атомних випробувань.
"Ця карта ніби застигла в часі", – повідомила авторка нового дослідження Сьюзен Альзнер. Жінка також є співзасновницею організації, яка документувала наслідки вибуху Trinity у 1945 році.
Вчений Принстонського університету та провідний автор дослідження Себастьєн Філіп розповів, що в 1945 році в США не було національних станцій моніторингу для відстеження радіоактивних опадів.
Крім того, важливі історичні дані про погоду та атмосферу були доступні лише з 1948 року, додає Філіп.
Саме тому в січні 2022 року Себастьєн Філіп із командою вирішили розпочати нове дослідження.
Раніше ми повідомляли, чому не можна приймати калій йодид без потреби.
Читайте також: Якщо вибухне АЕС: що робити, як їсти й пити при радіаційній аварії? Інструкція