Зеленський підписав закон про створення парку-пам'ятки "Межигір'я"

3095
18 серпня 2023

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення парку-пам’ятки на території резиденції "Межигір’я", де колись жив президент-втікач Віктор Янукович.

Законопроєкт №9354 передбачає створення пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення для охорони зразків паркового будівництва і природи.

Документ повернули до парламенту з підписом глави держави 18 серпня, йдеться на сайті Верховної Ради.

Реклама:

"Зараз на території урядової резиденції "Межигір’я" здійснюється  проведення екскурсій та масовий відпочинок населення, кошти за відвідування не сплачуються до державного бюджету, що в умовах військового стану  та значного бюджетного дефіциту є неприпустимим, тому зазначене питання потребує нагального врегулювання", – йдеться у пояснювальній записці.

Також у "Межигір'ї" розташовані об'єкти, які, зокрема, становлять інтерес для безпекової складової в умовах воєнного стану.

Читайте також: Плач, сміх та непритомність. Що відбувається в ексрезиденції Януковича та як Межигір'я пережило вторгнення РФ

 Фото: mnp.org.ua

Ініціатори законопроєкту кажуть, що діяльність наукових та еколого-освітніх підрозділів Парку сприятиме підвищенню екосвідомості місцевого населення та молоді.

Згідно з законопроєктом, парком-пам’яткою керуватиме  Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і, можливо, спеціальна адміністрація.

Реклама:

При цьому зміна статусу резиденції не завадить українцям відвідувати "Межигір'я" для відпочинку, запевнив міністр Олег Немнічов.

Читайте також: Кому дістались "сімейні" скарби Януковича. Частина 1. Межигір'яРеклама: