МОН затвердило нову програму для школярів, які навчаються за кордоном: що вона передбачає
Для учнів, які навчаються за кордоном, затвердили програму з українознавчим компонентом. Тобто їм потрібно буде відвідувати лише деякі предмети, які вони не зможуть вивчати у школах ЄС.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.
Для річного оцінювання буде необхідно складати лише предмети українознавчого компонента, які вивчатимуть дистанційно. До них входить українська мова, література та історія.
З інших предметів (як от математика, природничі науки) українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонних закладів освіти.
Фото: HayDmitriy/Depositphotos |
За даними МОН у 2022-2023 році за межами України навчались близько 500 тисяч українських дітей.
"За кордоном діти, як правило, зобов'язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини.
Щоб уникнути цього, але зберегти українським дітям зв'язок з рідною країною, ми створили цю освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента – мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах", – зазначив міністр Оксен Лісовий.
Він додав, що далі рішення про організацію такого навчання мають затвердити в уряді.
У наказі про освіту за кордоном "РФ" написано з маленької літери.
Скриншот наказу |
У МОН також планують визначити окремі школи з класами дистанційного вивчення цих предметів у різних регіонах України.
Нагадаємо, у міністерстві також вирішили, що на прифронтових територіях школи не працюватимуть офлайн навіть за наявності укриття.
Читайте також: МОН пропонує 1 вересня провести перший урок у школах про важливість ментального здоров'я