Дитинство має бути навіть під час війни: аптека організувала атракціони на фестивалі®

— 5 вересня 2023, 17:35

В перші вихідні осені мережа "Аптека Доброго Дня" влаштувала найбільшу зону атракціонів на сімейному фестивалі "Мамазліт на набережній", бо вважають, що турбота про ментальне здоров’я маленьких та дорослих українців така ж важлива, як і турбота про їх фізичне здоров’я.

"Аптека Доброго Дня" вже вдруге стала титульним партнером заходу "Мамазліт". Серед інших представників брендів, зона від мережі аптек була найбільшою, тож і кількість дітей, що бажали розважатись на атракціонах, була великою.

Мережа аптек організувала Доброго Дня Land Park з батутами, гігантськими надувними гірками, атракціоном "Бик Родео" та солодкою ватою. А батьки могли ознайомитись з ексклюзивними брендами європейської косметики, чи проконсультуватись щодо косметики із професійними beauty-консультантами та взяти участь у розіграші подарунків від компанії.

Мамазліт — це сімейний фестиваль для дітей та дорослих, де кожен знайде розваги для себе. Всього "Мамазліт на набережній" відвідало близько 5 тис учасників.

Сьогодні подібні сімейні заходи — це місце, де дитина може відволіктись та насолодитись дитинством, навіть у воєнний час. Психологи вважають, що у воєнний час важливо проводити час з сім’єю та допомагати дітям проживати їх дитинство.

Поради дитячої психіатрині Юліани Маслак

Чому дитячі розваги мають бути навіть під час війни?

"Наші діти не обирали час, коли їм народжуватись. Я як мама двох чудових дітлахів, розумію, як важливо їм святкувати це життя і проживати кожен день з радісними та теплими моментами, на скільки це буде можливо, попри сьогоднішні життєві виклики, режим, рутину.

Це не означає робити грандіозні святкування, це означає мати поряд дорослих, що допомагають, розуміють і підтримують" - зауважила дитяча психіатриня Юліана Маслак

Чи потребують діти розваг? Однозначно "так", але питання, що ми вкладаємо у це. Прогулюватись разом, сміятись, грати в настільні ігри, їсти смаколики, читати книги, чи будь-що, що любить ваша сім’я - є дуже важливим. Це дарує ті важливі моменти разом для гарних стосунків.

Ми знаємо з досліджень, що добрий стосунок означає 5 радісних речей у співвідношенні до 1 небажаної, напруженої. Варто, щоб банк добрих моментів був завжди наповнений, бо коли прийде момент проблем та викликів, треба, щоб ми могли з легкістю протримати гарні відносини один з одним.

Якщо у співвідношенні негативних ситуацій буде більше, ніж позитивних, або все перетвориться на рутину, це може стати психологічною загрозою для дітей.

Поради для батьків: як зберегти дитинство ваших дітей

- Якщо ви виснажені, чи втомлені, прислухайтесь до власних потреб та надайте перевагу менш активному проведенню часу з дітьми (наприклад, ходіть у кіно, дивіться улюблені мультфільми, читайте разом)

- Створіть з дітьми банку з ідеями спільного проведення часу, і звертайтесь до неї, щоб рандомно обрати спосіб розваг. Таким чином ідеї ніколи не закінчаться

- Періодично плануйте майстер-класи, поїздки, чи активні розваги. Для вас це буде можливістю налаштуватись, а для дітей – гарно проведений час разом.

- Створіть альбом спогадів "Як ви проживали непрості моменти радіючи", де будете вклеювати гарні спогади і розмальовувати, чи створювати аплікації.

- Найважливіше – просто будьте поруч і слухайте один одного, даючи відповіді на запитання дітей, співайте у машині, чи танцюйте вдома і дозволяйте робити помилки.

Головне сьогодні