У МОЗ розповіли, скільки українських медзакладів пошкодила і зруйнувала вщент РФ

— 7 листопада 2023, 12:45

За понад 20 місяців повномасштабної війни російські війська пошкодили 1468 медичних закладів України. Ще 193 було зруйновано вщент.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, російські загарбники нищать об’єкти медичної інфраструктури (лікарні, амбулаторії, поліклініки, пологові тощо), щоб перешкоджати роботі медиків і створити додаткове навантаження на медичну систему.

За даними МОЗ, найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини та Херсонщини. Від початку війни ворог також є втрати автівок екстреної медичної допомоги: 103 автомобілі пошкоджені, 253 – знищені, 125 – захоплені.

Бериславська лікарня. Фото: МОЗ

"Однак, попри всі атаки на медичні заклади та постійні бомбардування ворога, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Першочергово йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів і бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень", – зазначають у МОЗ.

Так, станом на початок листопада 2023 року вже вдалося повністю відновити 421 медзаклад, а ще 413 об’єктів відновлено частково. Найбільше відновлених медзакладів наразі на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

Ірина Батюк, "УП. Життя"

Читайте також: В Одесі через атаку росіян пошкоджено 7 закладів освіти

Реклама:

Головне сьогодні