Телескоп Вебба показав барвисте скупчення галактик "Різдвяна ялинка". ФОТО

4640
10 листопада 2023

Астрономи за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST) отримали зображення далекого барвистого скупчення галактик, яке назвали "Різдвяна ялинка".

У скупченні галактик космічний телескоп Джеймса Вебба виявив мерехтливі "різдвяні вогні" у вигляді 14 нових транзиентних об'єктів небесних тіл, які різко яскравішають, повідомляє Space.

Це скупчення галактик має офіційну назву MACS041 і розташоване на відстані близько 4,3 мільярда світлових років від Землі.

Реклама:

"Ми називаємо MACS0416 галактичним скупченням "Різдвяна ялинка", як через його барвистість, так і через мерехтливі вогні, які ми в ньому бачимо. Це окремі зірки, які, здається, раптово яскравішають на порядки величин, а потім згасають", говорить Хаоцзін Ян, доцент кафедри фізики і астрономії Університету Міссурі.

Читайте також: Там бував "Кобзар" і кістки динозавра. Що ви знаєте про діяльність людини у космосі? ТЕСТ

 Фото: NASA

Світло від скупчення галактик "Різдвяна ялинка" почало свою подорож у космосі, коли Сонячна система, якій зараз 4,6 мільярда років, мала вік близько 300 мільйонів років.

Астрономи також знайшли ще дещо надзвичайне в галактичному скупченні "Різдвяної ялинки" – "зірку-монстра", яка утворилася, коли Всесвіту було 3 мільярди років. Вони назвали зірку "Мотра"  через її моторошний вигляд (Мотра – гіганський монстр, відомий як кайдзю в японському кіно).

Особливо цікавим у галактиці Мотри є той факт, що вона також була видимою і лінзоподібною на знімках космічного телескопа "Хаббл", зроблених дев'ять років тому.

Реклама:

За словами вчених, зазвичай об'єкт лінзування і фонова галактика зміщуються за такий період часу, але рідна галактика Мотри і об'єкт, що її лінзує, схоже, "тримаються разом". 

У майбутньому Ян і його команда сподіваються з'ясувати природу цього об'єкта і виявити його нові характеристики.

Нагадаємо, ми також писали, що строноми з Іспанії, США, Італії та інших країн знайшли найвіддаленішу галактику у Всесвіті, яка схожа на Чумацький Шлях. Її виявили за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба.

Читайте також: "Телескоп Вебба показав найбільш віддалену зірку Всесвіту"

Ірина Бура, УП. ЖиттяРеклама: