Капелюх Наполеона продали на аукціоні за 1,9 млн євро

5594
20 листопада 2023

У Парижі на аукціоні продали капелюх французького імператора Наполеона Бонапарта. Його ціна склала 1,9 мільйона євро.

Йдеться про чорний дворогий капелюх із хутра бобра, повідомляє The Guardian. Він є одним із 20 головних уборів імператора, які збереглися до наших днів. 

Аукціонний дім Drouot оцінив капелюх у 600-800 тисяч євро. Однак ціна сягнула 1,932 мільйона євро, перевищивши минулий рекорд іншого головного убору Наполеона, проданого за 1,884 мільйона. 

Реклама:

Французький імператор носив капелюхи набік, аби бути помітним на полі бою. Їхні вістря були розміщені паралельно плечам Наполеона. 

Проданий на аукціоні капелюх Наполеона. Фото:  DIMITAR DILKOFF/Getty Images

Проданий капелюх відрізняється від інших кокардою – форменим знаком. За словами П’єра Осене з аукціонного дому Drouot, їх Наполеон додав власноруч у 1818 році, коли подорожував Середземним морем до міста Антіб зі свого заслання на острові Ельба.

"У приватному житті він носив його або на голові, або в руці, іноді кидав на землю. Це була візитна картка імператора", – розповів Осенат перед аукціоном.

Протягом усього XIX століття капелюх залишався у власності однієї сім’ї – нащадків французького посадовця Жана-Луї Нуазьє. Останні роки він був частиною колекції промисловця П'єра Байона, який помер минулого року.

Всього у приватних колекціях перебувають 5 капелюхів Наполеона, всі інші є експонатами музеїв. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що на аукціоні продали гітару, на якій грав Курт Кобейн під час останнього туру Nirvana.

Реклама:

Читайте також: Найдорожче віскі в світі: на аукціоні в Лондоні пляшку продали за рекордні £2,1 млнРеклама: