Вчені дослідили еволюцію крабів: скільки разів тварини виходили на сушу та вертались в море

Вікторія Андрєєва — 21 листопада 2023, 17:42

Під час еволюції більшість наземних рослин і тварин покидали океан лише один раз.

Але краби випливали з моря більше десятка разів, і принаймні дві групи згодом повернулися до морського способу життя, йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Oxford Academaic, пише Science News.

Краби – це надзвичайно різноманітна група, яка колонізувала майже всі види середовища існування на Землі. Дослідити, коли краби вперше перемістилися з одного середовища проживання в інше під час еволюції, було складно.

Біологиня Джоанна Вулф з Гарвардського університету зазначає, що краби не мають великого викопного сліду, який простежується у ранніх хребетних тварин. Тому минулі дослідження часто розглядали морських, прісноводних і наземних крабів як окремі підгрупи, хоча вони більше схожі на континуум.

Фото: Getty Images

Вулф та її колеги зібрали генетичні дані 333 видів крабів із групи Brachyura.

ВІДЕО ДНЯ

Вони еволюційно відрізняються від іншої групи ракоподібних, але мають схожість з королівським крабом та крабом-відлюдником.

Вчені поєднали генетичні дані з кількома десятками скам'янілостей, щоб створити еволюційне дерево краба. Таким чином зібрали інформацію про пристосування кожного типу до життя на суші.

Дослідники з'ясували, що справжні краби відокремилися від інших ліній ракоподібних приблизно 230 мільйонів років тому під час тріасового періоду.

Дослідження також показало, що протягом своєї еволюції краби пристосовувалися до наземного способу життя 17 разів. Вони намагались оселитись у мангрових лісах, прісноводних гирлах річок та морів.

Щонайменше двічі краби повертались до морського способу життя через довгий час після того, як пішли.

Читайте також: Заповнили прогалину у знаннях про еволюцію черепа: вчені дослідили рештки стародавньої риби

Реклама:

Головне сьогодні