"Найважче – фіксувати смерть загиблих військових": поліцейський з Луганщини разом з сином воює проти росіян
Підполковнику поліції Дмитру Бородавкіну з Луганщини довелося не тільки знищувати ворога, а й займатися похованнями та самому копати ями загиблим через війну громадянам. Найважче, каже він, фіксувати смерть загиблих військових.
Історію бійця розповідають у Нацполіції України.
У 2014-му він був свідком спроб бойовиків захопити будівлю Головного управління міліції у Луганську та активним учасником руху спротиву окупаційній владі.
У той час, працюючи в Лутугине в Державтоінспекції, Дмитро вирішив вивезти до Харкова програмно-апаратний комплекс, завдяки якому бойовики так званої "ЛНР" хотіли друкувати "липові" документи.
![]() |
Найважче, каже Дмитро, фіксувати смерть загиблих військових |
У лютому 2022 року, аби не дати ворогу можливості заволодіти зброєю, Дмитро разом із колегами вивіз її всю. Потім у складі зведеного загону повернувся до Лисичанська:
"Ми з колегами стали не тільки поліцейськими, а й охороною для наших ремонтників, які лагодили електромережі під час обстрілів, і волонтерами, які діставали ліки. Коли в місті нікого не залишилося, ми організовували вивіз сміття, прибирання вулиць, займалися похованнями, інколи доводилося і ями копати", – розповідає Дмитро.
![]() |
Чоловік неодноразово потрапляв під обстріли, був поранений. Проте від госпіталізації завжди відмовлявся |
Дмитро неодноразово доставляв пальне до Лисичанська. Навіть після того, як поліцейським довелося виїхати до Бахмута, Дмитро Бородавкін до останнього їздив до форпосту Луганщини та доставляв найнеобхідніше.
![]() |
Дмитро до останнього їздив до форпосту Луганщини та доставляв людям найнеобхідніше |
Чоловік неодноразово потрапляв під обстріли, був поранений. Проте від госпіталізації завжди відмовлявся.
Підполковнику поліції доводилося фіксувати смерть загиблих військових. Каже, це було найскладніше в його роботі:
"Привезли загиблого. Треба було описати все. Ніяких документів у нього не було, тільки телефон, на екрані якого я побачив смс від його доньки: "Татусю, привіт". В той момент моє серце немов розірвалося".
![]() |
Поліцейський разом з сином воює проти росіян |
З початком повномасштабного вторгнення Дмитру довелося вивезти дружину та батьків у більш безпечне місце.
"Війна дала мені чітке усвідомлення, що в житті людини завжди важлива надійна опора. У мене – це сім’я. Тому заради них я готовий боротися за наше майбутнє", - каже він.
У Дмитра є два сини, обидва як і тато, мають чітку позицію – попри все захищати своє.
Старший пішов добровольцем до армії. Наразі служить у лавах ЗСУ.
А молодший навчається в університеті. В його планах надалі – йти служити.
Читайте також: "Боєць бригади "Лють" врятував життя трьох побратимів та прагне помститися за племінника і товариша, яких вбили вороги"