Поліцейські Тернопільщини викрили злочинну групу, яка примусово утримувала людей із залежностями у "реабілітаційних центрах"

Ірина Бура — 24 листопада 2023, 18:10

Поліцейські Тернопільщини викрили злочинну групу, яка примусово утримувала людей з алкогольною та наркотичною залежностями у так званих "реабілітаційних центрах".

Родичі пацієнтів щомісяця платили зловмисникам від 8 до 20 тисяч гривень за "лікування", повідомляють у Нацполіції Тернопільської області.

За інформацією слідства, незаконні реабілітаційні центри діяли у трьох областях, зокрема на Тернопільщині.

Рідним пацієнтів зловмисники розповідали, що у їхніх центрах працюють висококваліфіковані лікарі, які гарантують стовідсоткове позбавлення від залежностей.

Пацієнтів утримували у приміщеннях з решітками на вікнах та зачиненими дверима

Людей, які не погоджувалися їхати у реабілітаційний центр, вивозили силою.

Пацієнтів утримували у приміщеннях з решітками на вікнах та зачиненими дверима. В одній кімнаті проживало п’ять осіб. На вулицю працівники закладу випускали людей лише під наглядом, також було заборонено користуватися телефоном.

За даними поліції, родичі щомісяця платили від 8 до 20 тисяч гривень за лікування та реабілітацію, яка людям не надавалась.

Спостерігати за діяльністю злочинної групи правоохоронці почали ще у 2022 році. Організатором групи є мешканець Вінниччини та четверо спільників, які раніше також зловживали алкоголем та наркотиками. Їх уже затримали.

Правоохоронці провели одночасно в трьох областях України 10 обшуків, під час яких виявили та вилучили авто, наліпки з оголошенням, чорнову бухгалтерію та записи із клієнтською базою.

Усім членам групи оголосили підозру відповідно до ч. 3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки) ККУ, що передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

Читайте також: "Заспокоювали" наркотиками людей із залежністю: в Одесі зупинили діяльність "центру для реабілітації"

Реклама:

Головне сьогодні