150 євро замість мільйонів: у Франції суд відхилив позов подружжя, яке продало за безцінь рідкісну маску

Ірина Батюк — 20 грудня 2023, 13:12

Суд відхилив запит на скасування продажу надзвичайно рідкісної африканської маски, яку подружжя з Франції продало за 150 євро, а потім виявило, що насправді вона коштує мільйони.

Як повідомляє The Guardian, літня пара французів із Ер і Луар, що на південний захід від Парижа, у вересні 2021 року продала африканський артефакт торговцю старожитностями.

Дерев’яна маска, що подружжя зберігало в своєму будинку, належали їхньому предку, який був губернатором колоніальної епохи в Африці. Літня пара вважала, що цей артефакт не має великої цінності.

У березні 2022 року цю африканську маску продали невстановленому покупцеві на аукціоні в Монпельє за 4,2 мільйона євро. Аукціоністи описали її як "надзвичайно рідкісну маску XIX століття", "власність таємного товариства народу Фанг у Габоні". У світі існує не більше 10 таких актефактів.

Фото: Pascal Guyot/AFP/Getty Images

"Цей тип маски трапляється навіть рідше, ніж картина Леонардо да Вінчі", – сказав представник аукціонного дому.

Коли про це стало відомо, продавець запропонував виплатити подружжю початкову ставку аукціону – 300 тисяч євро, однак діти відмовили пару. Вони негайно подали заяву про скасування початкового продажу, стверджуючи, що сталася "помилка аутентифікації".

Пара також стверджувала, що покупець маски знав її реальну вартість.

Однак суд відхилив позов, заявивши, що пара навіть не спробувала оцінити маску перед продажем, і назвав це "недбалістю та легковажністю". Він також постановив, що торговець старожитностями, який сам не був експертом з африканського мистецтва, не обманював їх.

Адвокат подружжя заявив, що його клієнти "вражені" цим рішенням і хочуть його оскаржити.

Суд також відхилив клопотання уряду Габону про скасування продажу та повернення маски йому. Члени громади Габону відвідали аукціон, де протестували проти її продажу і закликали повернути артефакт їм.

Раніше ми писали, що у Франції судять дилера, який перепродав африканську маску у 28 тисяч разів дорожче, ніж купив.

Читайте також: У США жінка придбала в секонд-хенді вазу за $4 й перепродала її за понад $100 тисяч

Реклама:

Головне сьогодні