Вчені створили на 3D-принтері пристрій для тестування ліків: це може припинити тести на тваринах
Дослідники з Единбурзького університету надрукували на 3D-принтері пристрій, що показує реакцію організму на ліки – це наче чип, який імітує людське тіло.
За словами вчених, цей девайс може прискорити доступ пацієнтів до нових ліків і зменшити або усунути необхідність тестування на тваринах, повідомляє The Guardian.
Пристрій має п'ять відсіків, які відтворюють основні людські органи: серце, легені, нирки, печінку та мозок.
Відсіки з'єднані каналами, що імітують кровоносну систему людини.
Пристрій імітує вплив ліків на організм пацієнта і дозволяє вченим побачити реакцію різних органів, не вдаючись до випробувань на тваринах.
Фото: The University of Edinburgh |
Пластиковий пристрій використовує позитронно-емісійну томографію (ПЕТ) для створення детальних 3D-зображень, які показують, що відбувається всередині крихітних органів.
ПЕТ-сканування передбачає введення крихітної кількості радіоактивних сполук у чип для передачі сигналів на надзвичайно чутливу камеру, що дозволяє вченим краще оцінити дію нових ліків.
"По суті, це дозволяє нам побачити, куди потрапляє новий препарат в організмі і як довго він там залишається, без необхідності використовувати людину або тварину для його тестування", – каже головний винахідник пристрою Ліам Карр.
Пристрій може дозволити вченим побачити реакцію різних органів, не вдаючись до випробувань на тваринах |
Вчений запевняє, що його винахід може стати "цінним інструментом" для дослідження раку, серцево-судинних і нейродегенеративних захворювань та інших хвороб.
"Цей пристрій демонструє дійсно потужний потенціал для зменшення кількості тварин, які використовуються в усьому світі для тестування ліків та інших сполук, особливо на ранніх стадіях", – вважає Карр.
Нагадаємо, раніше у Британії дозволили тестувати косметику на тваринах після 25-річної заборони.
Читайте також: Ваша косметика убила кроликів і не лише: про тести на тваринах та гуманний вибір