В Індонезії під час виверження вулкана загинули 11 альпіністів, ще 12 зникли безвісти – ЗМІ
В Індонезії на острові Суматра через виверження вулкана Марапі загинули 11 туристів-альпіністів, ще 12 – зникли безвісти.
Ще близько півсотні туристів – поранені, повідомляє CNN.
Починаючи з вечора 3 грудня поблизу рятувальники знесли з гори кратера вулкана туристів з травмами різної тяжкості.
Зазначається, що виявили групу з 3 туристів та ще 49 людей. Усі мандрівники були виснажені та мали опіки й поранення.
Gunung Marapi yang berada di wilayah administrasi Kabupaten Agam dan Tanah Datar, Sumatera Barat, meletus pada hari ini Minggu (3/12) sekitar pukul 14.54 WIB. Meletusnya gunungapi ini ditandai dengan adanya muntahan kolom abu berisi material vulkanik hingga 3.000 meter. pic.twitter.com/wWgLF57Hb7
— BNPB Indonesia (@BNPB_Indonesia) December 3, 2023
Біля кратера Марапі рятувальники виявили тіла 11 загиблих туристів.
"Людей рятувальники спускають по черзі на руках. Ми не можемо вести повітряний пошук за допомогою гелікоптера, оскільки виверження досі триває", – повідомив керівник рятувального агентства Абдул Малік.
За його словами, до порятунку залучено 120 рятувальників.
Серед врятованих туристів – 19-річна студентка Жафіра Захрім Фебріна, яка напередодні виверження вулкана пішла в гори разом з 18-ма шкільними друзями.
Внаслідок виверження у дівчинки обгоріло обличчя, а волосся вкрилося попелом. У розмові з рятувальниками вона у шоковому стані благала про допомогу, звертаючись до своєї матері.
Зазначається, що наразі дівчина перебуває в лікарні.
Відомо, що після виверження був викид попелу на висоту трьох кілометрів. Попел осів у сусідніх селах зокрема в місті Букіттінггі – третьому за величиною місті на Західній Суматрі з населенням понад 100 тисяч людей.
Вулкан Марапі має другий рівень тривоги за чотириступеневою системою Індонезії, влада встановила трикілометрову зону відчуження навколо його кратера.
Наразі в Індонезії близько 130 діючих вулканів. Індонезійський архіпелаг розташований на Тихоокеанському вогняному кільці, де стик континентальних плит спричиняє високу вулканічну й сейсмічну активність.
Раніше ми повідомляли, що на Гаваях втретє за рік прокинувся вулкан Кілауеа.
Читайте також: Через підводне виверження вулкана у Тихому океані утворився новий острів – вчені