Що українські школярі мають знати про фінанси – у МОН оприлюднили документ

Ірина Бура — 18 січня, 12:50

Міністерство освіти і науки України, фахівці Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку визначили набір фінансових компетентностей, які мають опанувати діти й молодь у віці від 5 до 18 років.

Набір знань, умінь, навичок і особливостей ставлення до питань у сфері управління особистими фінансами та споживання фінансових послуг окреслили в спеціальному документі – Рамці фінансових компетентностей дітей та молоді України, повідомляє МОН.

У відомстві кажуть, що документ має уніфікувати розуміння фінансових компетентностей для дітей і молоді серед усіх, хто популяризує навчання фінансової грамотності.

Визначили орієнтовно 900 фінансових компетентностей, які мають опанувати учні до моменту закінчення дошкільної початкової (4-й клас), базової середньої (9-й клас) і профільної середньої освіт (12-й клас).

Фото: GarnaZarina/Depositphotos

Документ складається з чотирьох розділів:

  • гроші та угоди;
  • планування та управління фінансами;
  • ризики та винагорода;
  • фінансовий ландшафт.

"Фінансові компетентності – це обов'язкова частина життя кожного й кожної з нас, адже рівень опанування ними визначає те, наскільки грамотно ми розпоряджаємося власними ресурсами.

Ця Рамка допоможе сформувати цілісне й універсальне уявлення про рівень фінансової грамотності в дітей та молоді в Україні. Та, водночас, удосконалити навчання фінансових компетентностей, зокрема й у закладах освіти", – пояснює міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Передбачається, що використання Рамки на практиці сприятиме реалізації державної політики у сфері фінансової грамотності та фінансової інклюзії.

Рамка доступна для вільного використання державними органами, приватними організаціями та громадянським суспільством за посиланням.

Для зручності користування в нагоді стане інструмент для швидкого добору фінансових компетентностей у форматі "Excel".

Читайте також: Як допомогти дитині вчитися онлайн: поради для батьків

Реклама:

Головне сьогодні