У Гарварді створили ресурс, на якому зібрані дослідження з історії України

— 14 лютого, 19:54

Дослідники з Українського наукового Інституту Гарвардського університету створив сайт, на якому зібрані онлайн-ресурси з оригінальними дослідженнями історії України.

Мета проєкту "Fontes: Open Access Sources for Ukrainian History" – об’єднати громадськість довкола вивчення минулого України, повідомляють в Інституті.

Назва "Fontes" походить від латинського "джерела". В Інституті кажуть, що вона корелюється з тим, що всі ресурси, розміщені на сайті, є у вільному доступі для всіх.

"Студенти, дослідники та допитливі громадяни можуть знайти джерела про всю українську історію: від стародавніх скіфів до Київської Русі, від козацького Гетьманства до радянського періоду та революцій та воєн XXI століття", – зазначають в установі.

Фото: kasto/Depositphotos

Проєкт об'єднує різні вебсайти, що містять першоджерела досліджень. Кожен ресурс має онлайн-колекції, до яких можна отримати доступ з будь-якого куточка світу.

У всіх колекціях також є архівні документи, книги, періодика, світлини, кінострічки. Користувачі мають змогу переглядати колекції за різними тегами – можна обрати регіон, епоху, формат джерела, мову тощо.

За словами творців проєкту, до його втілення спричинилися пандемія COVID-19 та повномасштабне вторгнення Росії до України, які ускладнили звичний доступ до історичних архівів.

Дослідники зазначають, що відкриті до того, аби додавати нові джерела, тож усі охочі можуть долучитися до цього, заповнивши форму на сайті.

Нагадаємо, раніше ми розповідали історію 15-річної Єлизавети Приходько, яка висвітлює стародавню культуру у деокупованій громаді.

Анна Штоптенко, "УП.Життя"

Читайте також: Сільські хати та їхні мешканці. Як авторки проєкту Old Khata досліджують українське. ФОТОРеклама:

Головне сьогодні