Рада дозволила зберігати й використовувати біоматеріали загиблих військових

Альона Павлюк — 7 лютого, 14:32

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє зберігання і використання заморожених репродуктивних клітин загиблих військових.

За нього проголосувало 264 народних обранців, повідомив депутат Ярослав Железняк.

Відтепер у разі загибелі репродуктивні клітини військового безоплатно зберігатимуться у кріобанку протягом трьох років. У разі необхідності цей термін зможе подовжити довірена особа.

Також закон дає право захисниками розпоряджатися власними репродуктивними клітинами на випадок смерті.

Рада дозволила використовувати репродуктивні клітини загиблих військових. Фото: OlenaPavlovich/Depositphotos

Крім того, померлі військові офіційно будуть визнаватися батьком чи матір’ю дитини, зачатої з використанням замороженого біоматеріалу.

ВІДЕО ДНЯ

Якщо людина розпорядилася своїми репродуктивними клітинами до набрання чинності цього закону, це також є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Володимир Зеленський підписав закон, який дозволив захисникам державним коштом зберігати свій біоматеріал у кріобанках.

Однак згодом стало відомо про проблеми з використанням репродуктивних клітин загиблих військових. Публічне обговорення цього почала юристка Олени Бабич, яка поділилася історією своєї клієнтки. Жінка хотіла народити дитину від свого загиблого на війні чоловіка, який раніше здав сперму на заморозку у приватну клініку.

Вдова мала довіреність на розпорядження біоматеріалом, однак їй відмовили у штучному заплідненні.

Згодом з’ясувалося, що до ухваленого раніше закону додали поправку, згідно з якою, з березня 2024 року мали почати утилізацію заморожених біоматеріалів загиблих військових.

Реклама:

Головне сьогодні