Одна з "міжнародних статей" Катерини Кириленко була надрукована на сайті фіктивних публікацій

— 1 лютого 2016, 13:10

Одна зі статей (№469 у списку публікацій, саме про "задоволені лептони") була опублікована саме European Applied Sciences, над яким раніше покепкували російські хіміки, що зібрали гроші і опублікували на ньому нісенітницю, пише "Дзеркало тижня"

"Безграмотний сайт, без інформації про редколегію, не мав би обдурити справжнього вченого, — це сайт фіктивних публікацій, автори купують за чималі гроші лише відбитки своїх статей із логотипом журналу — без жодного рецензування чи навіть поверхового контролю статей", - прокоментувала виданню старший науковий співробітник Інституту математики НАНУ, кандидат фізико-математичних наук Ірина Єгорченко.

"Це комерційна фірма для допомоги в задоволенні формальних вимог чиновників (до речі, цей та інші псевдожурнали активно рекламують сайти українських університетів). І добре, що західні вчені її статтю не прочитають...", - пояснює Ірина Єгорченко.

Такі публікації "потрібні" дисертантці у тому числі для імітації статей в міжнародних наукових виданнях. Адже згідно з вимогами ДАК, для захисту докторської дисертації має бути опубліковано три статті в міжнародних виданнях.

За словами Єгорченко, "у ситуації з дисертацією Катерини Кириленко маємо справу з "плагіатом першого роду", тобто численними цитатами без лапок та належних посилань і не виправданих логікою тексту".

Як пише "Дзеркало тижня", файл із "лептонною" статтею О.Щербини-Яковлєвої з сайту її вишу (Сумський педагогічний університет. — Л.С.) на 25.01.2016 був видалений (правда, зберігся в кеші Google).

Як відомо, раніше фізики знайшли в дисертації Катерини Кириленко псевдонаукові твердження про лептони.

"Усе, що стосується згадування лептонів, а також лептонного "Бога" та теорії Великого вибуху на стор. 154 — 162 дисертації, не має жодного сенсу. Це класичний приклад псевдонауки", — коментує доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторії Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України Сергій Шарапов.

"Жоден експеримент не показав, що вони є носіями психічних процесів. Особливість цієї дисертації тільки в тому, що вся ця частина тексту майже без змін запозичена з іншої (!) псевдонаукової роботи", - додав він.

Наприкінці січня академік-секретар Відділення фізики та астрономії НАН України Вадим Локтєв звернувся до МОН з листом, у якому просив перевірити, на яких підставах дружині міністра культури Катерині Кириленко присуджено звання доктора наук.

У відповідь на ці звинувачення, Катерина Кириленко знову заявила, що проти неї та її чоловіка ведеться кампанія з дискредитації і цькування.

"Якраз "лептонам" пощастило – про них почали читати і говорити", - підсумувала Катерина Кириленко.

Як раніше писала "Українська правда. Життя", докторська робота Катерини Кириленко "Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному закладі" містить плагіат.

Як зазначила у авторській колонці професорка і доктор філософських наук Тетяна Пархоменко, "близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими".

Так само без посилань на авторів Катерина Кириленко використала тексти інших науковців для написання підручника "Культура і наука".

У відповідь на наведені у тексті Тетяни Пархоменко факти, Катерина Кириленко заявила, що її робота не містить плагіату ані в юридичному, ані в моральному вимірах.

І заявила, що стаття є "частиною брудної політичної кампанії, яка понад рік ведеться проти мого чоловіка – В’ячеслава Кириленка".

Ініціативною групою українських науковців було прийняте рішення сформулювати англомовну петицію до найвищих українських високопосадовців, де також вказані інші факти порушень в докторській дисертації пані Кириленко, а також процеси, які ведуть до руйнації науки в Україні.

Реклама:

Головне сьогодні