Як навчити дітей зав’язувати шнурівки?
Зав’язування шнурівок на взутті може здаватися простим завданням для дорослого. Але таке буденне завдання може спантеличити будь-яку дитину.
Як батькам полегшити навчання дитині та привчити її до самостійного взування?
У виданні Parents склали пам’ятку, як допомогти дитині опанувати цю важливу навичку для самостійного дорослого життя.
5 кроків, які потрібно запам’ятати дитині
Варто зауважити, що зав’язування шнурівок стає до снаги лише після 4 років. У цьому віці дитина здобуває навички дрібної моторики рук, потрібні для того, щоб зав’язати дві шнурівки.
Є чимало методик і схем "дитячого" зав’язування шнурівок, проте більшість фахівців радять привчати дитину до "дорослого" зав’язування.
Фото: ababaka/Depositphotos |
Утім, щоб допомогти їм запам’ятати послідовність дій та полегшити сам процес, спробуйте пов’язати її ь з умовним образом "кролика".
- Робимо вузол. Сядьте поруч з дитиною, взявши її руки у ваші, та скеровуйте її рухи. Візьміть обидвома рука по одній шнурівці й перетягніть їх навхрест одна з одною. Відтак одну шнурівку проведіть через петлю, яка утворилась між місцем, де шнурівки перетинаються, і поверхнею взуття. Тягнемо їх, щоб утворився вузлик.
- Вушко зайчика. Беремо одну шнурівку й робимо з неї одну петлю й кажемо, що це "вушко зайчика" для дитини. Даємо дитині, щоб вона утримувала її поки пучком своїх пальців.
- Знову "вушко зайчика". Тепер робимо подібний рух з іншою шнурівкою.
- Затягуємо. Ставимо обидва вушка навхрести і просовуємо одне з них в петлю, яка утворилась між ними і вузлом.
- Вуса зайчика. Тепер потягніть за "вушка" так, щоби вільні кінці шнурівок звисали й нагадували немовби "вуса зайчика". Довжина "вушок" і "вусів" має бути співмірною.
Цю послідовність можна спробувати викласти в короткі 5 словосполучень і зробити ритмічний віршик чи пісеньку для запам'ятовування, на кшталт: "вузлик, вушко, вушко, тягнемо, вуса".
Тренери-однолітки
Якщо ваше навчання з "дорослою" технікою не працює, тоді спробуйте, щоб інша дитина навчила вашу зав’язуванню шнурків. Діти легше сприймають поради від своїх однолітків, бо не бачать у цьому повчання. Також вони усвідомлять, що їхній одноліток подужав таке завдання, а отже й вони зможуть.
Якщо вам важко знайти серед друзів дитини такого тренера, або якщо їй не подобається вчитися в інших, спробуйте підшукати відео у соцмережі.
Наприклад, відео 5-річного Колтона, який вигадав собі значно легшу техніку для зав’язування шнурівок, набрало більше 7 млн переглядів у Facebook. Може, це стане секретом успіху й для вашої дитини.
Він фіксує кінці шнурівок між боком кросівок і своєю ногою, таким чином готуючи "вушка". Потім перетягує їх навхрест і тягне за верх "вушок". Так вони стягуються у вузол. А згодом повторює цю дію.
Ця методика легша для дітей, бо не вимагає запам’ятовувати різні дії для вузла і вушок. А до того ж, шнурівки будуть триматися міцніше від двох вузлів.
Іншу методику для дітей виклала блогерка Кірстен Джонсон на своїй Facebook-сторінці. Вона займає менше 1 хвилини й значно легша для дітей. Ви просто затягуєте вузлик на початку, як зазвичай. далі ви стягуєте шнурівки ще раз, щоб утворити петлю, і просовуєте вільні кінці обох шнурівок до половини в цю петлю. А потім тягнете за вушка, і шнурівки зав'язано.
У будь-якому разі, будьте терплячими до ваших дітей та супроводжуйте навчання приємними та позитивними емоціями.
Вас також може зацікавити:
Боїтеся темряви? Що треба знати про ніктофобію у дітей та дорослих
Що робити, якщо друг дитини вам не подобається
Чому треба обіймати дітей, навіть коли вони погано себе поводять
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.