В Україні скасують стипендії студентам, які виїхали за кордон – МОН

Ірина Бура — 19 листопада 2023, 12:46

Студентам, які навчаються в українських вишах, але виїхали за кордон, не платитимуть стипендії. Ця економія коштів дозволить збільшити виплати студентам, які залишились в Україні.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що в країні є багато стипендіатів, які наразі перебувають за кордоном.

"Ми не повинні платити стипендії студентам, які за кордоном. Вони можуть далі вчитися, але питання стипендіального забезпечення буде їм, мабуть, перекрите. Ця економія коштів дозволить нам збільшити стипендії для тих студентів, які є в Україні.

Ми маємо допомогти студентам, які залишилися в країні, які будують її разом з нами. Стипендія академічна якраз для того, щоб вони мали змогу отримати ті знання, які будуть потрібні їм для перемоги України і після неї", – сказав він.

Фото: monkeybusiness/Depositphotos

Нагадаємо, в Україні планують збільшити розмір стипендій для студентів. Відповідне доручення Міністерству освіти і науки дав президент Володимир Зеленський.

Про це він розповів під час зустрічі зі студентами та викладачами Маріупольського державного університету, який у 2022 році відновив роботу на базі Київського національного університету будівництва і архітектури.

За словами глави держави, підвищити виплати студентам можуть вже в наступному році.

Читайте також: "У Австрії ще на рік продовжили виплати стипендій студентам з України"

Реклама:

Головне сьогодні