Чи можна побачити зірки з поверхні Місяця? Пояснюють астронавти
Часто на старих фото з Місяця, які публікували NASA з астронавтами, не видно зірок навколо.
Але чому так сталося, та чи взагалі можна побачити зорі із супутника Землі, пояснюють в IFL Science.
З поверхні Місяця не видно зірок у місячний день. Адже зірки сяють занадто яскраво та в ультрафіолетовому спектрі, тож неможливо побачити їх без сторонньої допомоги.
"Ми ніколи не могли побачити зірки з місячної поверхні або на денному боці Місяця на око, не дивлячись через оптику", – заявив космонавт Ніл Армстронг.
До того ж астронавти програми "Аполлон" прагнули зробити собі світлини на пам'ять і не переймались тлом. Для фото вони використовували коротку витримку та малу діафрагму, щоб захопити яскраво освітлену поверхню та астронавтів.
Але чи можна побачити зірки з Місяця? Так, за допомогою оптичного обладнання. Зірки з супутника Землі виглядають менш розмитими, адже атмосфера нашої планети викривляє світло.
Це вдалось зафіксували астронавтам під час місії "Апполон-16". Вони використали камеру зі вмонтованим спектрографом далекого ультрафіолету.
"Місячний телескоп вивчав різноманітні зоряні скупчення, а також туманності – хмари газу та пилу, де народжуватимуться нові зірки. Його називають "Камерою/Спектрографом", оскільки він мав два режими роботи: "прямі зображення", як зі звичайної камери та "спектрограф", який розщеплює світло для пошуку атомів і молекул в астрономічних об’єктах", – пояснила Тріша Талберт з NASA у своєму блозі.
Так за допомогою цього першого місячного телескопа зірки і Земля були зняті з місячної поверхні.