МВС: Батьків, чиї діти залишаються під обстрілами, можуть притягнути до кримінальної відповідальності
Працівники Національної поліції можуть притягати до адміністративної відповідальності батьків, які відмовляються вивозити своїх дітей з прифронтових територій. В окремих випадках дорослих можуть притягати і до кримінальної відповідальності.
Про це заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко повідомила в інтерв’ю "Укрінформу".
За словами посадовиці, відмова від евакуації дітей з-під обстрілів змушує поліціянтів вживати правових заходів.
"Тут варто наголосити, що пріоритет – саме безпека дітей, а не покарання батьків. Проте інколи щодо батьків складають адмінматеріали – за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей", – пояснила Катерина Павліченко.
У деяких ситуаціях батьки чи інші дорослі вчиняють кримінальне правопорушення – зокрема, коли йдеться про залишення дитини в небезпеці.
За словами заступниці міністра, попри роз’яснювальну роботу та зусилля працівників поліції, деякі українці все ж приймають рішення залишитися у небезпечних через близьке розташування до лінії фронту регіонах країни.
"Працівники поліції, ризикуючи власним життям, виїжджають у ці регіони і здійснюють евакуацію мирного населення, насамперед дітей і людей похилого віку.
Ми проводимо масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього, але бувають випадки, коли дорослі, також батьки з дітьми, справді відмовляються від евакуації", – зазначає працівниця МВС.
На думку Катерини Павліченко, смерті від серцевого нападу 6-річної дівчинки, рідні якої відмовилися виїжджати з Авдіївки, можна було би уникнути, якби дорослі вчасно погодилися на евакуацію.
"Хотілося б, звісно, щоб таких випадків було менше. І також, щоб люди розуміли й усвідомлювали небезпеку, особливо якщо в родині є дитина, і погоджувалися на евакуацію", – додала заступниця очільника МВС.
Нагадаємо, у березні 2024 року з міста Торецьк, що на Донеччині, еквакуювали родину з двома дітьми, будинок якої був розташований за 300 метрів від лінії фронту.