"На місці масової загибелі людей": в окупованому Маріуполі розпочали встановлювати головну ялинку міста
У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали монтувати головну новорічну ялинку. Роблять це біля Драматичного театру – місця, де масово загинули мирні мешканці, ховаючись від російських бомб.
Про це повідомили у Маріупольській міській раді.
"Сьогодні окупанти, намагаючись стерти сліди своїх воєнних злочинів, встановлюють біля театру Головну (криваву) ялинку. Для того, щоб біля неї діти не вшановували пам'ять загиблих ровесників, а водили хороводи та танцювали поруч з місцем загибелі людей", – написали у міськраді.
Крім того, цього року окупанти планують офіційно відкрити театральний сезон у Драматичному театрі після понад трьох років відновлення будівлі. Відкривати планують російськими виставами "Аленький цветочек" та "Любимчик императрицы".
"Фактично грати будуть на крові вбитих людей", – наголосили у раді.
Там також нагадали, що 16 березня 2022-го у Маріуполі замість ялинки біля Драматичного театру було викладено слово "ДЕТИ", яке можна було прочитати з неба. У той час у будівлі ховалися від обстрілів родини з дітьми.
Проте це не зупинило російських військових – вони скинули на театр бомби. Журналісти Associated Press повідомляли, що там могли загинути близько 600 людей. Утім, точних даних досі немає.
Від початку повномасштабної війни й до знищення маріупольський театр був притулком для мирних мешканців та центром розподілу їжі, води й отримання інформації про коридори евакуації і пунктом збору для неї.
З 24 лютого до 4 березня його використовували як укриття близько сотні людей. Це були переважно чинні та колишні працівники театру, їхні родини, а також люди, які тікали від насильства на початку 2022 року.
Згодом, через три роки, росіяни завершили зовнішній ремонт знищеного ними ж драмтеатру в Маріуполі.