"Вперше у світі": українські хірурги провели операцію на серці захисника унікальним способом

Анастасія Мосорко — 4 липня, 17:10
Вперше у світі: українські хірурги провели операцію на серці захисника унікальним способом
Юрій Січка отримав важке поранення грудної клітини під Бахмутом
Фото: Переглянути допис Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова

Хірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова провели операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки. Вони використали внутрішньосудинний доступ через руку.

"За нашими даними, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме таким чином", повідомили в Інституті Амосова.

Лікарі розповідають, що Юрій Січка – колишній технічний працівник у школі на Вінниччині. Він отримав важке поранення грудної клітини під Бахмутом, коли допомагав евакуювати тіла загиблих. Ворожий снаряд пробив йому легеню та застряг у серці.

Лікарі у Дніпрі провели екстрену операцію, яка врятувала життя бійця, але в його серцевій артерії залишився небезпечний отвір, через який кров потрапляла в порожнину серця. Це становило серйозну загрозу для життя. Враховуючи складність ситуації, бійця транспортували до Києва.

ВІДЕО ДНЯ

Консиліум з кардіохірургів вирішив провести операцію без розрізу грудної клітки, використовуючи внутрішньосудинний доступ через руку. Цей метод не потребував загальної анестезії.

"Під час операції ми використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, що дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти – металеві конструкції до 5 мм в діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії", – кажуть медики.

Після операції Юрій почувається добре. Наразі він проходить реабілітацію.

Нагадаємо, нещодавно у Львові лікарі врятували 71-річну Наталію Михайленко, в якої на початку червня розвинувся гострий мезентеріальний тромбоз. Ця недуга у 80-90% випадків призводить до смерті.

Реклама:

Головне сьогодні