У Києві засудили чоловіка, який знущався над матір’ю: через це у жінки виник психічний розлад

32-річний житель Києва отримав рік ув’язнення за систематичне психологічне насильство над своєю 52-річною матір’ю.
Як повідомила пресслужба Київської міської прокуратури, киянин систематично матюкав і принижував матір, з якою жив в однокімнатній квартирі. Також він постійно вимагав у неї грошей.
У вироку описано декілька таких ситуацій – всі вони відбувалися з вересня 2022 по жовтень 2024 року. У кожному з випадків кривдник був п’яним.
Внаслідок тривалого психологічного насильства у матері чоловіка виникли психологічні проблеми.
"У теперішній час постраждала виявляє ознаки змішаної тривожно-депресивної реакції. Наявний у неї психічний розлад [...] в межах розладу адаптації пов’язаний з насильством у сім'ї", – йдеться у вироку.
У прокуратурі додають, що раніше чоловіка вже 12 разів притягували до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства (ст. 173-2 КУпАП).
Крім того, у 2022 році його судили за зберігання наркотиків (ч. 1 ст. 309 КК України). Домашнє насильство щодо матері чоловік вчиняв під час іспитового терміну.
На судовому засіданні обвинувачений визнав провину.
Оболонський районний суд міста Києва визнав його винним у вчиненні домашнього насильства та призначив йому рік та один місяць ув’язнення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, які існують типи домашнього насильства.