"Вчителі є незахищеними": омбудсменка відреагувала на побиття педагога у Вінниці

Олена Барсукова — 23 грудня, 19:10
Вчителі є незахищеними: омбудсменка відреагувала на побиття педагога у Вінниці

У Службі освітнього омбудсмена відреагували на побиття вчителя у вінницькому ліцеї №6.

Батько однієї з учениць вдарив педагога, що спричинило перелом носа і струс мозку, тож тепер нападнику загрожує до 5 років обмеження волі.

"Жодні непорозуміння та складні ситуації неприпустимо намагатися вирішити із застосуванням будь-яких проявів насильства. Це стосується всіх учасників освітнього процесу.

У цій ситуації хочу висловити свою підтримку вчителю та бажаю йому якнайшвидшого одужання. На жаль, наразі вчителі є досить незахищеними, зокрема від можливого прояву агресії з боку батьків", – написала освітня омбудсменка Надія Лещик.

Уповноважена наголосила, що ні діти, ні працівники закладів освіти, ні батьки не мають зазнавати знущань, насильства та жорстокого поводження.

РЕКЛАМА:

"Окремо хочу звернути увагу, що ця ситуація психологічно вплинула й могла травмувати дітей, які стали свідками агресивної поведінки й побиття вчителя. Батьки мають пам'ятати, що їхня агресія стосовно інших учасників освітнього процесу може сприяти появі агресії в їхніх дітей, яка згодом може перерости в агресію до інших дітей, вчителів, батьків.

Цей випадок лише підтверджує, що необхідно шукати засоби посилення безпеки в закладах освіти, зокрема побудови безпечної комунікації між учасниками освітнього процесу", – вважає Лещик.

Омбудсменка зауважила, що учасники освітнього процесу переживають різний досвід травматизації та погіршення психологічного стану в умовах повномасштабної війни, і без необхідної допомоги цей досвід буде лише поглиблюватися.

На її думку, кожен заклад освіти може розробити правила ненасильницької комунікації між вчителями та батьками, що включатимуть, зокрема, слова взаємопідтримки. Також школи можуть визначити в правилах конкретні години та дні зустрічей батьків із педагогами.

"Ще один важливий безпековий аспект, що потребує врегулювання – доступ до закладу освіти інших осіб, зокрема батьків. І хоча батьки мають діяти для найкращих інтересів своїх дітей, але іноді, як бачимо, небезпеку для дитини в закладі освіти можуть створювати й самі батьки.

Наразі ж до закладу освіти фактично можуть потрапити всі охочі. Батьки мають розуміти, що педагогічні працівники відповідальні за безпеку їхніх дітей під час освітнього процесу. Безперешкодний доступ усіх охочих до закладу освіти може бути небезпечним для дітей, особливо під час війни", – додала Лещик.

Раніше Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 11543 щодо безпеки в закладах загальної середньої освіти.

Документ пропонує закладам освіти розробити та затвердити правила перебування осіб на території та у приміщеннях закладу освіти.

Омбудсменка вважає, що затвердження правил перебування осіб на території та в приміщеннях шкіл допоможе зменшити кількість конфліктів між учасниками освітнього процесу.

Реклама:

Головне сьогодні