У фраці чи з біло-блакитними очима: як відрізняються пінгвіни в Антарктиді
З 18 видів пінгвінів, що існують на планеті, 5 живе в Антарктиді, а 3 гніздують безпосередньо в районі наукової станції "Академік Вернадський".
У Всесвітній день пінгвінів в Національному антарктичному науковому центрі пояснили, як розпізнати цих пернатих.
В околицях української наукової станції живуть пінгвіни, що належать до одного роду Pygoscelis. Це субантарктичний пінгвін, антарктичний пінгвін та пінгвін Аделі.
Пінгвіни Аделі
Представники всіх трьох видів починають шлюбний сезон антарктичною весною і будують гнізда з камінців.
"У них зазвичай відкладають 2 яйця, дуже рідко – 1 чи 3. Пташенята з'являються на світ трохи більше, ніж за місяць.
В усіх видах обидва партнери відповідально ставляться до батьківства: по черзі висиджують яйця, а потім – оберігають та годують пташенят", – зауважили полярники.
Вони додали, що пернаті мають однакових ворогів – це морські леопарди та поморники.
Пінгвінів цих трьох видів легко розрізнити за ростом. Найкрупніші та найяскравіші – субантарктичні. Вони мають до 81 см у висоту. Спереду у них яскраве пір'я, за формою нагадує фрак. А ще це дуже теплолюбні тварини, на відміну від інших видів.
"Дещо меншими є антарктичні пінгвіни зі зростом до 77 см. Їхня родзинка – тонка чорна смуга, що перетинає біле підборіддя", – пояснили науковці з "Вернадського".
Антарктичні пінгвіни
Найменшими є пінгвіни Аделі – вони виростають до 75 см та мають біло-блакитні очі.
Але як зазначають полярники, ці три види майже ніколи не сусідують один з одним. Виключенням є острів Бут, де усі пернаті гніздуються поруч та виводять пташенят.
Нагадаємо, цьогоріч біля "Вернадського" на острові Галіндез вчені зафіксували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів. Їх було близько 7 тисяч.