Рада підтримала законопроєкт, який пропонує не розділяти хлопців і дівчат на предметі "Захист України"
Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, яким пропонують скасувати розподіл у навчанні для хлопців і дівчат на предметі "Захист України".
Замість "допризовної підготовки учнів" у школах посилять вивчення предмета "Захист України", повідомив заступник голови Комітету ВРУ з питань молоді та спорту і голова Підкомітету з питань національно-патріотичного виховання Василь Мокан.
Також у законопроєкті пропонується розширити перелік закладів освіти, в яких здійснюється початкова загальновійськова підготовка.
"За" відповідний законопроєкт №11092 "Про удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки" проголосував 291 депутат.
Ухвалення законопроєкту, зокрема, прокоментував нардеп і військовий Роман Лозинський.
"Кожен українець і кожна українка з юного віку мають знати, яке їхнє місце у захисті від навіженого сусіда-терориста. Практичні навички, підготовлені вмотивовані вчителі та інструктори, доступні ресурсні бази. Сьогодні – ще один крок в цьому напрямку.
Вдячний 291 колезі за підтримку нашого з колегами законопроєкту #11092. Готуємось до 2 читання", – написав військовий.
Автори законопроєкту пропонують внести зміни до низки статей законів "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про оборону України", "Про освіту" і "Про основи національного спротиву".
"Наявність неузгодженості нормативно-правових актів перешкоджає оновленню підходів вивчення навчального предмета "Захисту України", відповідно до вимог сучасності, а також сприяє стереотипізації ролі гендеру у питаннях захисту України", – кажуть автори проєкту.
Законопроєкт має сприяти розвитку початкової загальновійськової підготовки "як основи підготовки громадян до національного спротиву".
На думку нардепів, його ухвалення сприятиме формуванню суспільства відповідальних громадян, які вміють діяти у надзвичайних ситуаціях та мають високий рівень "оборонної свідомості".
Нагадаємо, також у школах дітей планують вчити, як керувати дронами. А українських ветеранів хочуть залучати до викладання військової підготовки.