Благодійний фонд на OLX помітив гумдопомогу, яку доставив у лікарні: шукають шахраїв

Вікторія Андрєєва — 20 березня, 13:15
Благодійний фонд на OLX помітив гумдопомогу, яку доставив у лікарні: шукають шахраїв
Дефібрілятор з гумдопомоги помітили на OLX
Depositphotos

У благодійному фонді "100% життя" помітили на OLX оголошення із фото медобладнання, яке доставили у лікарні як гуманітарну допомогу від японських партнерів.

На фото дефібрилятора були характерні наліпки з логотипом організації, заявив керівник благодійного фонду "100% життя" Дмитро Шерембей.

"Це або нагла спроба заробити на гуманітарній допомозі або якесь недолуге намагання дискредитувати допомогу партнерів Україні.

Я звертаюсь до керівництва olx.ua допомогти нам ідентифікувати цю людину! Ця ситуація — це пряме порушення нашої фундаментальної цінності: боротьби за життя!" – наголосив він.

У коментарі для "УП.Життя" він розповів, що оголошення побачили його колеги та надіслали йому лінк на продаж дефібрилятора.

"Ми швидко промоніторили усі лікарні, куди постачали цю партію обладнання. Наша головна мета не спіймати цю людину (хоча це теж важливо), яка виставила оголошення, а дізнатись, звідки воно в нього чи в неї. Адже зрозуміло, що дороговартісне обладнання не може непомітно просто зникнути з лікарні", – пояснює голова благодійного фонду "100% життя" Дмитро Шерембей.

Він додав, що 20 березня у ці медичні заклади надішлють окремі запити. Також фонд звернувся до кіберполіції – сподіваються знайти продавця гуманітарної допомоги.

"У всіх гуманітарних вантажів дуже проста природа – вони мають цифровий слід, що веде до кінцевого споживача. У випадку з обладнанням ним є лікарня", – пояснює керівник фонду.

Дмитро зауважує, що за номером телефону, який був у оголошенні, сподівався ідентифікувати ім'я людини, яка продає дефібрилятор. Він припускав, що цей номер міг мати хтось серед контактів, але нічого дізнатися не вдалося.

У кожній з областей благодійний фонд має представництво, тому працівники регіонального офісу почали дзвонити шахраю. Але він вимкнув телефон та майже одразу видалив оголошення.

Дефібрилятор  лого благодійного фонду
Дефібрилятор лого благодійного фонду
Скриншот з сайту OLX

Дмитро додає, що це не перший випадок ймовірного продажу гуманітарки. Каже, раніше вже доводилось "ловити" продавців рідкісної терапії, яку завозив фонд.

"Ми робили у шахраїв контрольну закупівлю та записували все, бо важливо хто виніс з лікарні ці препарати – співробітник клініки чи її керівник.

Важливо зрозуміти, як працює та чи інша схема, щоб удосконалити свою систему безпеки, логістики товарів та звітність від закладу, який отримує допомогу. Таким чином вивчаємо всі дірки в державних системах, які ще довго доведеться латати", – каже він.

Дмитро додав, що його благодійний фонд доставляє медичні препарати у 57 медичних закладів в найбільш постраждалих регіонах. Сума допомоги становить понад 1,5 мільйона доларів.

У 2023 році також почали поставляти медичне обладнання у 27 лікарень України. Це портативні УЗД апарати, дефібрилятори, шприцеві насоси, монітори пацієнтів та генератори на суму понад 14 мільйонів гривень.

"УП.Життя" звернулась із запитом до кіберполіції, наразі очікуємо на відповідь.

Реклама:

Головне сьогодні