"Розстріляне покоління": Точицький розповів, скільки митців загинуло на фронті за час повномасштабної війни

Анна Коваленко — 21 вересня, 18:16
Розстріляне покоління: Точицький розповів, скільки митців загинуло на фронті за час повномасштабної війни
Україна співпрацює з іноземними партнерами, аби відновити культурну спадщину
David Tesinsky/Mission of Ukraine to the EU/Facebook

Від початку повномасштабного вторгнення Росії загинуло 123 українські митці, які долучилися до лав Збройних сил. Крім того, РФ зруйнувала або пошкодила понад тисячу об'єктів культурної спадщини в Україні.

Про це 21 вересня повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький в ефірі телемарафону "Єдині новини" .

"Ця війна не лише за території, вона спрямована на знищення усього українського – культури, мови, ідентичності. Ми маємо вже своє розстріляне покоління митців", – заявив очільник Мінкультури.

За його словами, питання збереження української ідентичної як частини європейської спадщини – завдання національної безпеки.

РЕКЛАМА:

Задля цього у відомстві ініціюють обговорення з іноземними партнерами способи збереження української культури та повернення викраденого Росією.

"Наші колеги чітко розуміють, що ця війна має ознаки геноциду. Ми будемо робити все, аби таким чином це було представлено в міжнародних судових інцитуціях", – зауважив Точицький.

Нагадаємо, у травні 2023 року на фронті загинув український письменник, автор книги "Завод" Ігор Мисяк. Чоловік був учасником Революції Гідності, а з осені 2014 року захищав країну у лавах ЗСУ.

Також на війні загинув автор театру та кіно Олексій Хільський, відомий ролями в серіалах "Лікар Ковальчук", "Нюхач" та інші.

Унаслідок повномасштабного вторгнення обірвалося життя актора та режисера Андрія Павленка, біографія якого налічує більш ніж пів сотні серіалів та фільмів.

Зі зброєю в руках на Донеччині загинув письменник та волонтер Олександр Меньшков – автор книги "Я, Фокс і окупація".

Наприкінці серпня 2024 року загнув автор Дніпровського національного театру ім. Т.Г. Шевченка Андрій Касьянов.

Реклама:

Головне сьогодні