У ботсаду Гришка заперечили заяви щодо житлової забудови на своїй території
Оновлено 13 січня 2025 року о 20:15
У Національному ботанічному саді імені Гришка в Києві заперечили висновки Держаудитслужби про те, що землю передали під житлову забудову всупереч закону.
Про це заявив заступник директора ботсаду Микола Шумик в коментарі Суспільному. Про це також повідомили у Національній академії наук України.
Він підтвердив, що у 2018 році земельна ділянка ботсаду по вул. Садово-Ботанічній, 1, стала предметом інвестиційної угоди із забудовником.
Однак Микола Шумик стверджує, що йшлося про впорядкування господарської зони, а не про зведення житлових будинків.
"У нас господарський двір, де знаходиться адміністративний корпус, виходить фасадом на вулицю Садово-Ботанічну. Тут побудували гараж, будівлі господарські, адміністративний корпус, відтоді так нічого капітально не ремонтувалося... То ми прописали у цьому проєкті організації територій капітальний ремонт", – сказав він.
На території господарського двору ботсаду є підсобні приміщення, які примикають до гаража. У них інколи ночують працівники, що приїжджають з сіл.
Заступник директора ботсаду наголошує, що в документах йшлося виключно про капітальний ремонт і розбудову адміністративно-офісних приміщень на території господарської зони.
За його словами, те, що за 6 років після укладання договору на території ботсаду не з'явилося жодної житлової забудови, "є переконливим фактом".
"З 2018 року я навіть не чув про цього інвестора ще щось. Тому що, то ковід, то війна, то може і фінанси. Ми навіть не займалися цим і чому саме зараз це питання порушили, нам не зрозуміло... Ні цеглинки ніякої забудови проведено не було, тому мені здається, що цей договір або застарілий, або розірваний", – сказав Микола Шумик.
У НАНЦ заявили, що "від початку не йшлося про житлову забудову на території Ботсаду".
"Договір передбачав реконструкцію деяких будівель на території задля збереження національного надбання, а саме фонду насінництва природної флори України, до якого належать види, занесені до Червоної книги України.
Досі договір з інвестором – ТОВ "КСМ-ДЕВЕЛОПМЕНТ" – не набув чинності, оскільки не був укладений належним чином, не були визначені його умови. А отже, він не виконувався", – зазначили у науковій установі.
Там додали, що сьогодні, 13 січня, відбулося засідання Бюро Президії НАН України, за підсумками якого Президія Академії рекомендує Ботсаду достроково розірвати договір з інвестором з огляду на його невиконання.
Нагадаємо, 11 січня ДАСУ виявила, що Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка в Києві передав частину своїх територій під житлову забудову всупереч законодавству.
Через охоронний статус території забудовник не міг реалізувати проєкт протягом 6 років.
Але попри це Національний ботанічний сад отримав від інвестора товари, послуги та кошти на суму 2,6 мільйона гривень. Серед отриманого – цибулини тюльпанів та ґрунт.
У КМДА закликали уряд унеможлвиивити забудову ботанічного саду.