У Києві відкрили перший в Україні комунальний простір, де допомагатимуть ВПО

У Києві запрацював Інтеграційний хаб – перший в Україні комунальний заклад, в якому надаватимуть підтримку та супровід внутрішньо переміщеним особам (ВПО), біженцям та тим, хто шукає захисту.
Відкриття відбулося за участі представниці Агентства зі справ біженців ООН в Україні Бернадетт Кастель-Голлінгсворт, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Працівники Інтеграційного хабу надаватимуть юридичну та психологічну підтримку, а також консультуватимуть щодо працевлаштування, соціальних послуг і державних програм допомоги.
Крім того, кожен відвідувач матиме окремого, закріпленого за ним соціального менеджера, який супроводжувати його під час отримання послуг.
Також прийоми та консультації у хабі зможуть проводити представники 18 релокованих і прифронтових громад.
Наразі у Києві проживають майже 440 тисяч ВПО, понад половина з яких змінила місце проживання після початку повномасштабної війни. Однією з найактуальніших проблем для них залишається втрата соціальних зв'язків і звичного середовища, каже Кличко.
"Важливо створювати середовище, в якому вони не втрачають зв'язок із громадами. Зберігають соціальні контакти та отримують необхідну підтримку для адаптації", – заявив мер столиці.
Раніше в Україні створили Мапу можливостей для ВПО, яка містить всі актуальні проєкти та програми для працевлаштування, навчання та розвитку бізнесу.
