Полярники показали різнобарвний захід сонця біля "Вернадського"

Ірина Батюк — 31 березня, 10:55
Полярники показали різнобарвний захід сонця біля Вернадського
Фото: Анни Торгоненко

Українські полярники з антарктичної дослідницької станції "Академік Вернадський" зазнімкували неймовірний захід сонця довкола острова Галіндез.

Фото такого рідкісного видовища опублікував Національний антарктичний науковий центр.

"Побачити таку красу можна нечасто, адже більшість часу в цій місцевості сонце сховане за хмарам. Але вчора якраз видався ясний день, тож увечері небо стало різнокольоровим", – зазначили у НАНЦ.

З одного боку небо мало насичений помаранчево-синій колір з фіолетовим прошарком у певний момент, а з іншого – ніжний рожево-бузковий, стверджують полярники.

Фото Анни Торгоненко
ВІДЕО ДНЯ
За їхніми словами, такі барви утворюються через низьке положення сонця. Тоді світлу треба пройти довший шлях до поверхні, ніж коли сонце високо над горизонтом, а тому кольори розсіюються інакше.
Фото Анни Торгоненко
"А ще забарвлення неба залежить від наповнення повітря різними часточками та навіть підстильної поверхні: снігу, льоду чи води, від яких теж відбиваються промені", – пояснюють науковці.
Фото Анни Торгоненко
Наразі в Антарктиці осінь і світловий день поступово скорочується. Вчора в районі "Вернадського" він тривав 11 годин 11 хвилин.

Найкоротші ж дні тут будуть антарктичною зимою. Зокрема, цього року з 19 до 22 червня сонце здійматиметься над “Вернадським” лише на 3 години 24 хвилини.

Нагадаємо, українські полярники також показали "пінгвінів-верхолазів", які вони загніздувалися на висоті 295 метрів.

Реклама:

Головне сьогодні