3 тисячі євро: уряд погодив механізм виплати репарацій постраждалим від сексуального насильства росіян

Кабмін затвердив механізм виплати одноразової підтримки в розмірі 3 тисяч євро для постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з російською агресією.
Кошти також отримають діти, народжені внаслідок скоєного злочину, розповіла прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Фінансування програми здійснюватиметься коштом внесків міжнародних партнерів і донорів.
"Росія використовує сексуальне насильство як ще один вид зброї проти наших людей. Це тяжкий воєнний злочин. Держава зробить усе можливе, щоб Росія понесла відповідальність, а громадяни, які постраждали від цих злочинів, отримали репарації в повному обсязі", – наголосила прем'єрка.
Заявки на призначення виплати розглядатиме спеціально створена комісія при Міністерстві соціальної політики, сім'ї та єдності. Свириденко зазначила, що під час цього процесу забезпечать конфіденційність, щоб уникнути повторної травматизації.
Надання репарацій не впливатиме на право людини отримувати субсидії чи інші види державної допомоги.
Нагадаємо, з початку повномасштабної війни зафіксували 401 випадок сексуального насильства щодо цивільних українців з боку російських військових.
