Переплатила понад 2 млн грн на закупівлі шкільного обладнання: в Одесі викрили посадовицю

Віра Шурмакевич — 8 червня, 15:41
Переплатила понад 2 млн грн на закупівлі шкільного обладнання: в Одесі викрили посадовицю
На Одещині експосадовицю підозрюють у переплаті понад 2 млн грн на закупівлі обладнання для шкіл
olegda88.gmail.com/Depositphotos

На Одещині слідчі оголосили підозру колишній чиновниці, яка закупила шкільне обладнання за завищеними цінами. Це призвело до переплати понад 2,1 мільйона гривень.

Про це повідомили у Головному управлінні Національної поліції в Одеській області та обласній прокуратурі.

За даними слідства, у 2024 році фахівчиня з публічних закупівель районної установи організувала відкритий тендер на придбання 106 комплектів телевізійного та аудіовізуального обладнання – інтерактивних дошок і мультимедійних проєкторів.

З урахуванням податку очікувана вартість товару становила 6,9 мільйона гривень.

"Врешті договір уклали з однією із приватних фірм на ту ж саму суму, при тому, що ринкова ціна об'єкту закупівлі на той момент була значно нижчою.

РЕКЛАМА:

Через неналежне виконання службових обов'язків посадовиця не дотрималася принципу економії та не підшукала альтернативні комерційні пропозиції, що призвело до переплати понад 2,1 мільйона гривень. Ці кошти були безпідставно перераховані постачальнику товару", – розповіли у поліції.

На підставі зібраних доказів, слідчі повідомили фігурантці про підозру за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Максимальне покарання, передбачене за цей злочин, – п'ять років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді застави, яку вона вже сплатила. Розслідування триває.

Раніше у Львові ексзаступника директора дитячого медцентру підозрюють у зловживанні службовим становищем. Він підписував документи, які призвели до втрати майже 900 тисяч гривень бюджетних коштів.

Реклама:

Головне сьогодні