Українська правда
Життя

Українці створили рукавиці, які перекладають жести на слова, – і виграли конкурс

Версія для друку Коментарі 23
10.07.2012

Донецька команда quadSquad посіла перше місце в номінації "Розробка програмного забезпечення" на конкурсі студентських технологічних проектів Imagine Cup, який організує Microsoft.

Про це повідомляється в прес-релізі компанії

Учасники української команди представили на конкурсі рукавиці, які перетворюють мову жестів на "звичайну" мову. Вона відтворюється через динамік. Розробка за назвою Enable Talk покликана полегшити взаємодію з людьми, які мають порушення мовлення.

 Фото ITC.ua - з виставки у Виставковому центрі

Українці отримають від Microsoft грошовий приз у розмірі 25 тисяч доларів США за перемогу в номінації Software Design.

Друге місце в цій номінації дісталося японській команді Coccolo, яка розробила систему взаємозалежних ламп для збереження електрики.

Третє місце здобула wi-GO із Португалії, яка представила керований сенсором Kinect магазинний візок для людей із обмеженими можливостями.

Переможці також визначалися в номінації "Розробка ігор" (Game Design). Вона складається з двох підкатегорій - "Ігри для Windows і Xbox" і "Ігри для телефону". У першій підкатегорії лідерами стали тайці, а в іншій - американці.

Конкурс Imagine Cup пройшов в австралійському Сіднеї. У цілому в ньому взяли участь понад 350 студентів зі 75 країн.

Призовий фонд конкурсу склав 175 тисяч доларів. Усім, хто дійшли до фіналу Microsoft також пообіцяла подарувати в жовтні комп’ютери на Windows 8, уточнює TechCrunch.

У 2012 році конкурс Imagine Cup проводився вдесяте. У 2013 році він відбудеться в Санкт-Петербурзі, повідомляє Lenta.ru.

Сайт ITC.ua представляє склад донецької команди-переможця цього року quadSquad: Антон Пастерніков – розробник апаратної й програмної частини, Максим Осика – речник команди, Антон Степанов – капітан команди, Валерій Ясаков – дизайнер інтерфейсів.

Команда quadSquad: Антон Пастерніков, Максим Осика, Антон Степанов, Валерій Ясаков

На розробку проекту Enable Talk ці хлопці витратили майже 6 місяців.

За їхніми словами, найбільша складність полягала у створенні дієвого прототипу. Для створення рукавичок, які могли б розпізнавати мову жестів, знадобилося використати декілька сенсорів, включаючи гнучкі, розташовані у фалангах рукавиць.

Врешті-решт, Антон Степанов сам виготовив системну плату, на це в нього пішла основна частина часу. Більшу частину роботи з апаратної частини Enable Talk він виконував ночами на кухні – тож quadSquad можна назвати "кухонною компанією" (за аналогією з англійським "гаражна компанія", що позначає компанію, яка лише почала бізнес і навіть не має офісу).

 

У підсумку, рукавиці отримали акселерометр, гіроскоп і компас для визначення свого положення в просторі, а також гнучкі сенсори, які відслідковують згинання пальців.

 

Усе це, разом із програмним забезпеченням для комп'ютера й смартфона, дозволяє Enable Talk переводити мову жестів на голосові повідомлення.

На даний момент, щоправда, quadSquad реалізували підтримку лише платформи Windows Mobile, тому що у Windows Phone 7 банально немає API для Bluetooth. Але хлопці сподівався, що в Windows Phone 8 він буде доданий.

У виставковому центрі, де проходить Imagine Cup, серед студентів із усього світу, співробітників Microsoft і суддів звучать вигуки: "Ви бачили проект українців? Вони створили рукавички, які переводять жести німих у голос. Це вражає!".

У цілому ж про свій проект його автори розповідають краще за інших. Максим Осик:

Антон Степанов:

Фото з сайту Microsoft та ITC.ua

tambov1 _ 11.07.2012 12:55
pravdo-rub20:
сразу получается результат!

Правда не хватает в конце каждого ролика «Хероям Хряка (или сала от Хряка-предсказателя)!», но лет через 20-25 и это поправят.

Интересно, а если бы они общались на языке москальских оккупантов, а не как в роликах (галицкой говиркой), у них что-нибудь получилось? И образование, небось, получали мовное. Сплошное покращение и перемога… а вы говорите…
дурню заполітизований! пояснюю: жестова мова не привязана до усної мови. Напр. американська, чи українська жестові мови ніяк не привязані до англійської чи української. Щоб українцеві спілкуватися американською жестовою мовою, треба її вчити напряму і зовсім непотрібно знати англійську мову.Проте дактиль-пальцева абетка-напряму звязана з БУКВАМИ відповідної жестової мови.
таке враження, що. якщо стаття тут буде просто про погоду, то знайдуться дурачки, яким галичина не дают дихати, і будутьприколюватися і самі тішитися від своєї дурні
pravdo-rub20 _ 11.07.2012 11:47
Polarfox:
Ну и в чём изобретение?
Технология сдана мелкомягким в этом суть, думаю.
pravdo-rub20 _ 11.07.2012 11:46
Ну вот, когда щирый укр берётся за дело сразу получается результат!

Правда не хватает в конце каждого ролика «Хероям Хряка (или сала от Хряка-предсказателя)!», но лет через 20-25 и это поправят.

Интересно, а если бы они общались на языке москальских оккупантов, а не как в роликах (галицкой говиркой), у них что-нибудь получилось? И образование, небось, получали мовное. Сплошное покращение и перемога… а вы говорите…
Innovative _ 11.07.2012 11:10
Polarfox:
Да это, наверное, не изобретение в техническом плане, это удачно скомпонованная функциональность. Номинация-то по ПО была, а не по изобретениям.
Innovative _ 11.07.2012 11:03
Polarfox:
Изобретение, по ходу, в том, что раньше никто не писал распознание отдельных жестов в серии жестов, особенно через акселлерометры и сенсоры сгиба.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте