Українська правда
Життя

Понад 11 тисяч абітурієнтів вимагають переглянути ЗНО-2016 з історії

Версія для друку Коментарі 5
20.05.2016
Абітурієнти, які цього року складали ЗНО з історії України, вимагають переглянути результати тесту, а саме коректність 28-го запитання, та зарахувати всім учасникам бали за нього.

Відповідну електронну петицію до Українського центру оцінювання якості освіти на сайті avaaz.org вже підписали понад 11700 школярів.

"Ми (абітурієнти та учасники ЗНО з Історії України 2016-го року) вимагаємо переглянути коректність 28-го питання та зарахувати всім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з Історії України бали за це завдання. Юридично завірена програма ЗНО з Історії України НЕ передбачає знання законів та постанов прийнятих у 2015-2016 роках", — йдеться у тексті петиції.

Її автори посилаються на те, що у програмі ЗНО, затвердженій у жовтні 2014 року, з’явилося запитання про військово-цивільні адміністрації, хоча цей закон було прийнято вже у лютому 2015-го (закон "Про військово-цивільні адміністрації" від 03.02.2015 № 141-VII).

Для збільшення натисніть на зображення

"Тому ми вважаємо, що цей закон не повинен був входити до сертифікаційної роботи з історії України 2016. Варто зауважити, що дане питання не відповідає змісту підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України, а також змісту додаткового параграфу "Революція гідності та агресія Росії проти України", теж рекомендованого МОН України. Перелік всіх дат (обов'язкових для розпізнавання абітурієнтами, та не обов'язкових) закінчується обранням Порошенка президентом України", — пояснюють свою позицію автори звернення.

"Через цей закон більшість абітурієнтів втратила бали за все питання, які могли бути вагомими при вступі. Закликаємо апелювати це завдання та надати усі бали за нього учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з Історії України", — підсумовують підписанти.

Для участі в тестуванні з історії України цього року було зареєстровано понад 193 тисяч осіб, явка становила 94%. Тестування відбулося 13 травня.

Петицію опублікували 15 травня.

Hvosting Ua _ 22.05.2016 13:56
Валерій Чатланін:
Історії - не наука взагалі. Це шлюха яка лягає під владу. І пишуть її проплачені цією владою "історики".
"Немає правди на землі, нема її і вище." ( Т.Г. Шевченко )
Взагалі-то - Сашко Гарматний "Моцарт і Сальєрі" :-)))
Anatoly Lihno _ 20.05.2016 15:25
А може вчитель повинен якось слідкувати за тим ,щоб історія була сучасна бо вона твориться просто зараз ,і програми повинні переглядатись мобільніше в цьому є вина міністерства освіти ,а ми як в союзі ; допотопні методи і такіж книжки.Програма ЗНО, затвердженій у жовтні 2014 року-що питання нові ,а програма стара?
shasta _ 20.05.2016 13:26
Андрій Лобач:
+ 100%
якщо діти - юні громадяни - взагалі не чули про АТО, війну і військово-цивільні адміністрації, то може вони з Марсу? історія створюється сьогодні! треба бути в курсі
Історії - не наука взагалі. Це шлюха яка лягає під владу. І пишуть її проплачені цією владою "історики".
"Немає правди на землі, нема її і вище." ( Т.Г. Шевченко )
Андрій Лобач _ 20.05.2016 12:26
Треба не в космосі жити і тусити по клубам, а слідкувати трошки за тим, що відбувається у них під носом в Україні, вважаю фігньою цю петицію
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте