Українська правда
Життя

Міносвіти скасує "спеціалістів" і "кандидатів наук"

Версія для друку Коментарі 14
11.07.2016
Фото kaczor58/Depositphotos
У 2016 році українські виші набиратимуть студентів за цим рівнем освіти востаннє.

Раніше отриманий диплом спеціаліста прирівнюватиметься до диплому магістра, йдеться у сюжеті 24 каналу.  

Згідно із законом "Про вищу освіту", здобути її тепер можна за п'ятьма ступенями: молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук.

Таким чином, диплом бакалавра буде прирівнений до отримання повної вищої освіти.

З ієрархії наукових ступенів також прибрали "кандидата наук". Відтепер для продовження наукової діяльності у будь-якій спеціальності потрібно буде здобувати звання доктора філософії. Нинішні кандидати наук зможуть отримати диплом доктора філософії.

Востаннє цього року здійснюватиметься набір і за рівнем "молодшого спеціаліста". Замовлення на цей освітньо-кваліфікаційний рівень збільшили на 10% перед скасуванням.

Таке рішення МОН прийняло у зв’язку з невизначеною ситуацію з фінансуванням замовлення для професійно-технічних закладів на місцях, йдеться на сайті відомства.

"Зараз ми працюємо над новою редакцією закону "Про професійну освіту", за цим законом молодший спеціаліст буде належати до вищої професійної освіти", – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Іван Багряний _ 11.07.2016 23:15
@DostupPravda І це - та газета,яку створив патріот України : ГЕОРГІЙ ГОНГАДЗЕ ! Редактори і цензори : ви - зовсім негідні представляти цю патріотичну газету ! Для чого ви "баните" патріотів України ? І на відміну від патріотичних коментів українців,ви - дозволяєте сепаратам і блогерам з ворожої Росії - активно пропагувати агресивну українофобію.Хто ви такі : псевдо-об'єктивні редактори,заслані з ворожої і агресивної росії "козачки" ?
Для чого ви "баните" патріотів України ? А ворогам України даєте повний доступ ? Йде кровопролитна війна з ворогом України.Гинуть кращі сини України.
Вам не соромно діяти таким чином ? Я ще раз запитую : хто ви такі ?
З ВЕЛИКОЮ НЕПОВАГОЮ ДО ВАС :
ІВАН БАГРЯНИЙ І ІВАН КОТЛЯР.
Kobel Ihor _ 11.07.2016 23:12
при нострифікації доктора гарварду, массачусетсу чи єльського університету дадуть лише кандидата при нострифікаціи. патамушта у нас же доктор наук вносить у світовий досвід супер ціннмй вклад!
Kobel Ihor _ 11.07.2016 21:41
Marcus Merk:
Да да да
Соррі
Нікому ніхто нічо не башляє
Можливо, в ядерній фізиці
Mykola Demydovich _ 11.07.2016 21:29
Довго вирішували. Адже все це вже прописано у Болонській декларації. І хронологія полягала в такій послідовності:
1. Блонську декларацію підписали 29 країн Європи в 1999 р. і вона приписувала ЄДИНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР В ЄВРОПІ.
2. В 2005 р. міністр освіти України (здається тоді Ніколаєнко) підписав декларацію від імені України і приймали зобов'язання до 2010 р. запровадити всі її положення в Україні.
3. В Європі дійсно немає дипломованих "спеціалістів" і "кандидатів наук". Вже йде 2016 р., тоді, коли це все повинно би бути реалізоване ще в 2010 р.

Взагалі, і то добре, що доходить.
Yuriy Salyzhyn _ 11.07.2016 20:54
Sergei Borisov:
В середньовіччі були науки: теологія, право, медицина а все решта вважалось філософією. Жаль міністр освіти не знає звідки походить така традиція.
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте