Українська правда
Життя

"Сімейні цінності". Школярів вчать, що жінка має доглядати за чоловіком, який ніколи не помиляється

Версія для друку Коментарі 68
27.10.2016
Фото ElizavetaLarionova/Depositphotos
МОН рекомендує школам впроваджувати факультативний курс із формування сімейних цінностей.

Відповідний лист МОН на початку цього тижня розіслало регіональним департаментам освіти.

Документ підписав заступник міністра освіти Павло Хобзей. У листі йдеться, що "МОН рекомендує у навчальних закладах продовжувати впровадження програми формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства".

До листа додається список літератури, якою представники міністерства пропонують користуватися під час викладання курсу для школярів 8-9-х класів.

Ініціатива не нова – подібні рекомендації МОН видає вже не перший рік, повідомляє видання "Ділова столиця".

Серед рекомендованої Міносвіти літератури є посібник "Сімейні цінності для учнів 8-9 класів", перевиданий в Івано-Франківську у 2014-му році (автори - В. Прит, С.Тесленко, З. Охріменко, Л.Корецка).

Укладачі посібника відзначають, що основні завдання курсу – прищепити свідомий підхід до створення сім'ї, сформувати думку про те, що всі члени сім'ї повинні постійно розвиватися, а також навчити школярів бути щасливими.

"Сьогодні у нас суспільство "мужніх жінок" і "жіночних чоловіків", – пишуть автори. І, як результат такого жахливого стану речейзниження статусу інституту сім'ї, все більшого розвитку гомосексуальних відносин, збільшення захворюваності та злочинності".

Тому вчителі разом із батьками повинні виховувати в хлопчиках чоловічі якості, а у дівчаток – жіночі. Так, українському підлітку розкажуть, що "чоловік – творець, який завжди прагне до новизни". Чоловік, за версією укладачів посібника, повинен бути великодушним, цікавим і хоробрим.

Чоловік – добувач, креативник і захисник. Але не все так просто: "Розкриттю чоловічих талантів і якостей сприяє жінка, яка знаходиться поруч".

Про фемінність в методичці теж згадано, але про розумові здібності жінок у посібнику немає. Навпаки: "якщо для чоловіка важливо затвердити реальну, соціальну дійсність, то для жінки – створити зручну для себе реальність. Тому дуже важливо, щоб чоловік опікувався душевним, емоційним і фізичним станом жінки".

"Завдання жінки полягає в тому, щоб подобатися чоловікові, і саме тому вона повинна намагатися бути привабливою для нього", – сказано у виданні. 

"Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається керувати ситуацією, оскільки знає, що все в світі створено для неї, для реалізації її бажань і мрій. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, яке вона формує повагою і любов'ю до себе і чоловіка, який втілює її бажання і мрії".

Вчителі разом із батьками повинні виховувати в хлопчиках чоловічі якості, а у дівчаток – жіночі. Фото ElizavetaLarionova/Depositphotos

"Якщо жінка нескінченно вірить в любов, вірить в свого чоловіка, підтримує його у всіх починаннях, то чоловік обов'язково "принесе додому мамонта ", в нашому випадку – гроші".

Автори посібника "Сімейні цінності" докладно підійшли до опису жіночих обов'язків. Так, у посібнику написано: жінка повинна відповідати за свої статки і наповнення загального простору любов'ю.

"Це і підбирати штори на вікна, і доглядати за чоловіком, і з любов'ю подавати чай, і готувати їжу, і продумувати сімейне дозвілля", ­– вчать школярів автори методички.

"Якщо жінка хоче, то може ще й працювати, але так, щоб робота була творчою і допомагала їй розкривати свої жіночі якості", – йдеться у посібнику.

Некоторые тут "порозпатякувались": мужчины умнее, женщины мудрее... Всех под одну гребенку! Чушь! Да, женщины сделали меньше открытий, чем мужчины, но им мешали дурные предрассудки из таких вот "посібників"! Что бы эти "великорозумні" мужчины сейчас делали, если бы не было их любимых игрушек - мобильных телефонов, планшетов, джипиэсов их гребаных?! Беспроводные технологии изобрела не просто женщина, не какой-то там задрипанный "синий чулок", поведенный только на физике, а знаменитая актриса и суперкрасавица Хеди Ламарр (кстати, первая "обнаженка" в кино в 1933 году)! Компьютерный язык программирования изобрела женщина (Грейс Хоппер)! Кевлар для бронежилетов тоже (химик Стефани Кволек)! Даже циркулярную пилу и пиво! Правда, имя первой пивоварши неизвестно, потому что это было еще в древней Месопотамии! А все эти разговоры: раньше женщины рожали и занимались хозяйством... Раньше в более-менее обеспеченных семьях всегда были кухарки, няни, "наймички". Почитайте классическую литературу!
Роман Баніт _ 06.11.2016 13:58
Повбивавби тих хто цей курс розробляв
Максим Антонюк _ 04.11.2016 11:20
Valentyna Kleshtch:
Поясніть мені, що Ви хотіли мені цим сказати? Так чи інакше я зовсім не обмежую права своєї жінки. Я її тільки підштовхую в її розвитку. Так, в нас 4 дітей і це не означає, що вона прикута до них. Але я хочу сказати, що якщо вона зовсім не буде приділяти уваги і буде "творчо" рости, то це дуже не добре для моєї сім'і. І я намагаюся, щоб мої діти в першу чергу було майбутніми чоловіками та жінками (тобто в подружжі). Щоб не було такого: а він...., а вона..... та розлучення потім і якесь поніверяння. Так, я за здорову сім'ю, де кожен усвідомлює свою "роль". Не сприймайте зовсім критично це речення.
Valentyna Kleshtch _ 01.11.2016 19:54
Максим Антонюк:
Это в русском языке "замужем". Говорите, ЗА МУЖЕМ? Вы, наверное, другими языками не владеете! Так вот, многоуважаемый Максим. По-английски – married для обоих полов, по-французски – marié и mariée (изменяется только окончание на письме, а произносится одинаково), по-итальянски – sposato и sposata (меняется только окончание). Мне продолжать? Кстати, даже в украинском, кроме "заміжня", есть еще "одружений" и "одружена". И даже в таком маскулинном немецком общее verheiratet!
Valentyna Kleshtch _ 01.11.2016 19:36
Шобнепаліться Інкогніто:
Насправді і чоловіки, і жінки дуже різні. І там, і там є природжені лідери, а є навпаки. Є Марина Попович і Надія Савченко. Є ніжна і тендітна на вигляд дівчина Марія, яка працює тілоохоронцем та інструктором з бойових мистецтв. Дивлячись на неї, повірити в це просто неможливо! А є чоловіки, які бояться звуків пострілів і вигляду крові. І що? Це не добре і не погано. Кожен такий, який він є. Сучасний світ – це світ величезних можливостей для кожного. Треба шукати себе, а не заганяти всіх "під одну гребінку". А чоловіки теж рівноправ'ям активно користуються, коли їм треба! Наприклад, йдуть у декрет. Причому частіше не батьки-одинаки, а чоловіки-високопосадовці, коли їм загрожує звільнення або скорочення. І що? За законом, мають повне право! А скільки чоловіків з тих чи інших міркувань позмінювало свої прізвища, беручи шлюб?
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте