Довжина пальців впливає на розмір гаманця

14
14 січня 2009

Дослідники Кембріджського університету виявили, що серед трейдерів лондонського Сіті великі гроші заробляють ті, у кого безіменний палець довший, а ніж вказівний, повідомляє ВВС.

Вчені давно помітили, що високий рівень тестостерону може викликати підвищену агресію та сприяти більш швидкому прийняттю рішень.

Фахівці національної Академії наук вважають, що розміри пальців, що формуються в череві матері, у свою чергу, залежать від рівня тестостерону в матці в період виношування.

Дослідник Джон Коутс торік повідомив, що високий рівень тестостерону, судячи з результатів його експериментів, сприяє короткостроковим успіхам у фінансовій діяльності.

Група вчених, яку він очолював, виявила, що трейдери, у яких ранком відзначався найбільш високий рівень тестостерону в крові, частіше інших приносили найбільший прибуток.

Дослідники роблять свої висновки на основі вивчення роботи 44 трейдерів лондонського Сіті. Деякі з них заробляли більш 4 млн. фунтів (близько 5,83 млн. доларів) у рік.

Протягом 20 місяців трейдери з більш довгим безіменним пальцем стосовно вказівного заробили в 11 разів більше грошей, ніж ті, у кого, навпаки, безіменний палець набагато коротше, а ніж вказівний.

Цей "біологічний " фактор робить настільки важливий вплив, як і роки роботи на фінансовому ринку.

Відомо, що найбільш досвідчені трейдери заробляють приблизно в 9 разів більше, ніж новачки.

Але навіть серед найбільш досвідчених трейдерів власники довгого безіменного пальця щорічно заробляли значно більше - близько 838 тисяч фунтів при середніх 154 тисячах.

Тим часом, бельгійські вчені знайшли, що чоловіка з більш довгим безіменним пальцем стають менш відкритими для суспільства і з меншою готовністю дають гроші іншим учасникам експерименту.

І навпаки - ті, у кого безіменний палець був набагато коротше вказівного, із грішми розставалися легше інших.

Дослідник Кобе Міллет вважає, що подібні біологічні фактори дійсно впливають на поводження людей.

"Отримані результати свідчать про те, що рівень впливу тестостерону на плід впливає на поводження людини протягом його життя", - каже Міллет.