Вчені кажуть, що палке юнацьке кохання шкідливе для майбутнього щастя

170
20 січня 2009

У новій книзі "Змінюючи стосунки" (Changing Relationships) зібрані результати досліджень багатьох британських соціологів. Редактор книги Малколм Бринін з Університету Ессекса з'ясував, що ейфорія від першого кохання може зашкодити майбутнім стосункам.

"Якби світ був ідеальним, ми б пам'ятали себе лише з другої любові", - впевнений науковець, повідомляє The Guardian.

Бринін з'ясував, що юнацька закоханість може встановити нереалістичні вимоги, згідно з якими чоловік чи жінка порівнюватиме майбутні стосунки у дорослому віці.

"Якщо у вас було пристрасне перше кохання і ви дозволили цьому стати мірилом динамічності стосунків, то дорослі взаємини неминуче будуть для вас скучними та розчарують вас", - вважає вчений.

Щасливими у дорослому віці є ті, хто обрав спокійний та прагматичний погляд на те, якими мають бути його майбутні стосунки. А ті, хто на все життя запам'ятав неймовірно запальне, не передбачуване та сильне почуття першої закоханості, ризикують ніколи не знайти щастя у дорослому віці, каже Бринін.

Водночас, антрополог Хелен Фішер з Університету Рутгерс (Нью-Джерсі) знайшла незаперечні матеріальні докази міцності романтичної любові.

Проводячи томографію мозку, Фішер виявила, що діяльність мозку в тих, хто щасливо прожив разом більше 20 років, схожа за показниками тих, чий роман триває менше півроку.

"Очевидно, романтична любов покликана бути не тільки поштовхом до зближення пари, але і зберігати і зміцнювати тривалі відносини", - відзначила вона в інтерв'ю виданню.