Канонічної заборони на секс під час посту немає, але традиція радить утримуватися

189
24 березня 2009

Тема подружніх стосунків під час посту набула розголосу серед духівників. Трапилося це після висловленої позиції ієромонаха Димитрія (Першина) щодо питання подружніх стосунків під час посту, повідомляє "Інтерфакс".

"У Православної церкви є вказівки, які все-таки пропонують утримуватися в піст від тілесних подружніх стосунків, проте немає канонічних правил, однозначно та прозоро регламентуючих це питання", - заявив замголови Відділу зовнішніх церковних зв'язків протоієрей Всеволод Чаплін на круглому столі, коментуючи в експертному співтоваристві та ЗМІ з питання допустимість подружніх стосунків у пісний період.

Полеміка щодо цього питання виникла коли отець Димитрій заявив, що у церковному праві немає канонів, які б пропонували сімейним парам утримуватись від статевих стосунків у період посту.

Він послався на багатьох духівників, зокрема, на апостола Павла, який сказав, що подружнє життя - це простір свободи в коханні та внутрішня справа сім'ї, які не піддаються жодній іншій регламентації, окрім обопільної згоди та благочестя подружжя.

"Відповідно до східної християнської традиції, подружнє спілкування не відлучає людину від Бога, - сказав священик. - Єдине, на що звертають увагу багато вірян, - при помірності молитва буде більш досконалою".

Протоієрей Всеволод наголосив на тому, що справа у традиціях: "Одні духівники дають своїм духовним чадам послаблення, інші - наполягають на повній помірності від тілесних подружніх стосунків у період Великого посту".

Священик підкреслив, що можливі два підходи у цьому питанні: суворий та поблажливий. Через те, що у шлюбі можуть бути віруюча людина з невіруючою, православна з неправославною або люди різного ступеня воцерковлення.