Німецьким підліткам заборонили ходити в солярії

— 2 вересня 2009, 17:52

Заборона набула чинності 1 вересня 2009 року. Надалі молоді відвідувачі, які хочуть отримати бронзовий відтінок шкіри, повинні будуть пред'являти посвідчення особи, повідомляє "Німецька хвиля".

У Німеччині постійно зростає кількість людей, хворих на рак шкіри. Щороку кількість таких онкологічних хворих збільшується на 140 тисяч чоловік. Щонайменше в 22 тисяч з них особливо важка форма цього захворювання - "чорний рак". Щороку від цієї хвороби вмирають три тисячі німців.

Крім того, як показали дослідження, відвідування солярію може підвищити ризик виникнення рідкісного виду раку - меланоми сітківки ока. Причому, більшість німецьких дослідників позв'язують це з впливом на шкіру саме штучного сонячного світла.

За результатами наукових досліджень, у тих, хто починає регулярно ходити в солярії у віці до 30-ти років, ризик занедужати раком шкіри збільшується на 75 %. Учені порівнюють це з бомбою уповільненої дії. Тому що розплата за "гріхи сонячного минулого" може наступити навіть кілька десятиліть після прийняття штучних сонячних ванн.

[L]Від працівників салонів краси вимагають дотримувати правил, стежити за тим, щоб людина, що починає курс сеансів засмаги в солярії, загоряла не більш п'яти хвилин, а кожен наступний сеанс продовжувався лише на одну хвилину довше.

До того ж, загальна кількість сеансів не повинна бути більше десяти. Небажане і щоденне відвідування соляріїв. Медики нагадують і про необхідність використання захисних засобів, сонячних окулярів або наклейок для очей.

За статистичними даними німецьких дерматологічних організацій, близько 3,5 мільйони дорослих жителів Німеччини почали ходити у солярії у віці 10-17 років. Для кожного десятого неповнолітнього німця наявність загорілого тіла є невід'ємною частиною ідеалу краси.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, німецькі солярії вважаються одними з найбільш безпечних у Європі.

Реклама:

Головне сьогодні