Українці стали одружуватися на третину рідше

— 14 квітня 2010, 12:52

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистичні дані Міністерства юстиції щодо реєстрації актів цивільного стану громадян.

За словами міністра, кількість громадян, які виявили бажання зареєструвати шлюб у першому кварталі поточного року, стала рекордно низькою починаючи від кризових 90-х років.

Починаючи з 2000 року зниження кількості зареєстрованих шлюбів традиційно відбувалося лише у високосні роки, які, за народними повір'ями, є нещасливими для одружень.

Разом з тим, якщо у першому кварталі високосного 2008 року у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року кількість шлюбів зменшилася лише на 4,5 %, то у першому кварталі 2010 року, у порівнянні з цим же періодом 2007 року, кількість зареєстрованих шлюбів зменшилася майже на 30%.

Водночас, міністр юстиції відзначив позитивну тенденцію щодо зниження кількості розірваних шлюбів, яка триває в Україні вже багато років.

Так, у першому кварталі 2010 року українцями встановлено черговий рекорд. У порівнянні з першим кварталом 2009 року кількість розлучень знизилася ще на 5%.

Загалом, повідомив Лавринович, кількість укладених шлюбів в Україні традиційно перевищує кількість розірваних, у різні роки на кожен розірваний шлюб припадало приблизно 1,5-2 укладених шлюби.

При цьому найкраще співвідношення одружень-розлучень традиційно фіксується в Закарпатській області, де на кожне розлучення реєструється 3-4 шлюби.

Разом з тим, за рахунок зменшення кількості укладених шлюбів з початку 2010 року, співвідношення одружень-розлучень також погіршилося. У першому кварталі поточного року на кожне розлучення в Україні припадало лише 1,3 шлюбів.

Реклама:

Головне сьогодні