В Єгипті планують ввести дрес-код для туристів

— 25 травня 2011, 14:13

В Єгипті можуть запровадити суворий жіночий дрес-код, тобто, іноземним гостям доведеться забути про шорти, брюки і короткі рукави.

Втім, імовірність того, що ці плани будуть реалізовані, досить невелика - це стало б надто великим ударом по туристичній галузі, пише ТСН.

Вперше ініціатива регламентувати зовнішній вигляд приїжджих з'явилася в Єгипті як відповідь на дії влади Франції, де в минулому році було введено заборону на носіння хіджабу. Відтоді подібні настрої ортодоксальних ісламістів серед єгиптян посилилися, а революція та повалення Хосні Мубарака тільки збільшили їх шанси знайти законодавчий статус.

Зараз за введення дрес-коду для жінок активно виступають жителі популярного курортного міста Хургада. Вимоги до зовнішнього вигляду туристок зводяться до того, що штани або шорти носити не можна, спідниця повинна бути не коротше, ніж до коліна, а руки повністю закриті.

Експерти туріндустрії вже назвали цю ідею божевільною. Вона відлякає більшість відпочиваючих, а значить, без роботи залишиться від 60% до 80% населення Шарм-ель-Шейха і Хургади - саме стільки місцевих жителів зайняті у туризмі.

ВІДЕО ДНЯ

З іншого боку, економіка країни давно орієнтована на видобувну та обробну промисловість (видобувають нафту і газ), і якщо до влади прийдуть ісламісти, вони цілком можуть пожертвувати тур-індустрією заради зміцнення своїх порядків у країні.

До речі, згідно з опитуванням, 62% єгиптян виступають за те, щоб законодавство країни було прямим віддзеркаленням Корану, і ще 27% вважають, що закони повинні хоч і не буквально, але відповідати всім релігійним заповітами.

Реклама:

Головне сьогодні