Режисер "Титаніка" і "Аватара" зібрався у політ навколо Місяця?

— 8 червня 2011, 11:46

Наприкінці січня 2011 року компанія Space Adventures оголосила, що продала приватній особі за 150 мільйонів доларів один з двох квитків в перший комерційний космічний політ навколо Місяця на кораблі "Союз".

Представники компанії поки не називають ім'я людини, яка купила "путівку", а лише загадково говорять, що це дуже відома персона, передає Інтерфакс з посиланням на американські ЗМІ.

Можливість такого польоту була оголошена компанією Space Adventures в серпні 2005 року. Тоді вартість путівки становила 100 мільйонів доларів.

Підмосковна Ракетно-космічна корпорація "Енергія" (розробник і виробник пілотованих кораблів "Союз") запропонувала дві схеми реалізації комерційного польоту навколо Місяця.

Перша передбачає роздільний запуск "Союзу" і розгінного блоку, їх стикування на низькій навколоземній орбіті, переліт до Місяця за допомогою двигуна розгінного блоку, відділення "Союзу" від розгінного блоку, обліт Місяця, зворотний переліт до Землі і приземлення. Такий політ займе вісім-дев'ять днів.

Друга схема включає додатковий візит на Міжнародну космічну станцію (МКС) перед стикуванням з розгінним блоком і перельотом до Місяця. Цей варіант передбачає політ тривалістю від дев'яти до 21 діб.

Компанія Space Adventures заснована в 1998 році і надає приватним особам можливість полетіти в космос. Компанія організувала вісім польотів космічних туристів на МКС.

Реклама:

Головне сьогодні