Що подивитися іноземцеві в Україні: поради світового путівника

Іноземним туристам в Україні радять побувати в Києво-Печерській Лаврі, побувати в Одесі та Львові, й обов'язково проїхатися в "плацкарті".

У 2011-му році туристичний портал Lonely Planet зарахував Україну до десятки країн, які можна відвідати без великих витрат. Бідна країна, багата на яскраві традиції та щиросердних людей - так описує Україну lonelyplanet.com.

Києво-Печерська Лавра стоїть у списку "must see" під номером один. Туристам радять "відкрити для себе таємниці православ'я", спустившись у печери та побачивши мощі святих. Також іноземців закликають відвідати тамтешні музеї, зокрема музей мініатюр.

За ландшафтом нашу країну порівнюють із млинцем, і це робить Карпати справжньою туристичною "родзинкою". Шанувальникам пішого та велотуризму радять прогулянки лісистими пагорбами та квітучими полонинами й, звісно, підйом на найвищу гору, Говерлу.

Живим серцем України сайт називає місто Львів. Його ж серцем, у свою чергу - площу Ринок - із ратушею, пахощами свіжозмеленої кави, столиками на вулиці коло кав'ярень, бруківкою габсбурзьких часів та старо-радянським дзеленчанням трамваїв.

Андріївський узвіз, що в Києві, порівнюють із Монмартром. У цьому місці іноземець має змогу відчути справжній "богемний шарм", поспостерігати за людьми, придбати усілякий сувенірний непотріб та побачити дім Михайла Булгакова. Його ж "Білу гвардію" називають "чи не найкращим романом про Київ та його мешканців".

Кам'янець-Подільський, на думку авторів, туристам варто відвідувати не в пік сезону, щоб усе - краєвиди, церкви та фортеці - "могло належати лише тобі".

Місцем, де можна одраз побачити всю Україну, та де з Закарпаття можна пішки дійти до Полтавщини, називають київський Музей національної архітектури та побуту Пирогово. Звезені з усієї країни хатки, млини та церкви заразом слугують чудовим фоном для фольклорних фестивалів, які тут нерідко влаштовуються.

Денна Одеса з її пляжами, музеями, парками, славнозвісними Потьомкінськими сходами не дасть гостям нудьгувати. Одначе справжнє життя міста, з танцями на березі Чорного моря та музичним розмаїттям, розпочинається лише ввечері, зазначає сайт.

"Місто-сад" Бахчисарай туристам радять відвідати заради знайомства з культурою, кухнею та традиційними ремеслами кримських татар. У тамтешніх сімейних готелях можна знайти найкращий та найдешевший сервіс, упевнені автори.

У місті Коломия гостям слід обов'язково зазирнути в музей "Писанка", збудований у формі яйця, та помилуватися архітектурними пам'ятками, що лишилися від часів Австро-Угорського панування.

Коли враження від України зводяться до непривітних адміністраторів та фарбованих продавчинь - хіпі-атмосфера липневого фестивалю в Шешорах стане для вас приємним сюрпризом. Якби звести докупи американські фестивалі Woodstock та Burning Man - ось що таке Шешори, запевняє сайт.

Іноземцям варто буде побачити й дендропарк "Софіївка", що в Умані. Більше 150-ти гектарів із гротами та водоймами подарував своїй дружині Софії польський магнат ХVIII-го сторіччя замість банальних цукерок, букетів чи каблучок. Вона ж за це відплатила зрадою з його ж сином.

Судакська фортеця колись використовувалася генуезькими торгівцями. Піднявшись на руїни сьогодні, можна уявити себе в оточенні лицарів та чекати появи білих вітрил на горизонті.

Дунайський біосферний заповідник є найбільшим у Європі водно-болотистим комплексом. Мало хто в туристів дістається до цього місця, а той, хто таки приїде - зможе побачити дивовижно красиві пейзажі та розмаїття птаства, а затишний вечір провести в Вилковому - містечку, яке називають "українською Венецією", завдяки його системі каналів.

Туристам неодмінно слід відвідати стародавні печерні міста Криму - Мангуп-Кале та "Сіон караїмів" Чуфут-Кале.

Попри те, що Україна наразі лише готується до Євро-2012, іноземному гостеві все одно має сподобатися крокувати на футбол у натовпі фанів та подивитися на гру таких команд як "Шахтар" (Донецьк) або "Динамо" (Київ). Гордістю країни можна вважати стадіон "Донбас Арена" в Донецьку.

"Квінтесенцією вражень" про колишній СРСР сайт називає поїздку потягом, особливо в плацкартному вагоні. Усі сусіди швидко знайомляться, діляться їжею й напоями, розповідають історії. Як іноземець, ви одразу опинитеся в центрі уваги, тож приготуйтеся відповідати на купу запитань, попереджають автори.

Тому, хто хоче просто неба придбати 5-літрову банку корнішонів, або ж коробку передач для автівки Lada, або ж кілограм сала, або ж парфум-підробку, радять неодмінно зазирнути на один із неперевершених українських базарів. Вони є в кожному місті, проте найбільші знаходяться в Одесі, Харкові, Києві та Чернівцях.

Фото з Flickr.com (RobChat, oleg.zaezdny, twiga_swala, jendarmorales, ingalatvia, Bo&Ko,И. Максим, astique, lukasz.kryger, dmytrok )

Реклама:

Головне сьогодні