10 творінь людського інженерного генія. Фото

30
21 вересня 2011

Велична піраміда Хеопса, огорнутий титаном музей Гуггенхайма, скельні церкви Лалібели - 10 творінь людського інженерного генія, які змусять будь-якого мандрівника розкрити рота від подиву, представляє туристичний портал Lonely Planet.

Одним із 7 чудес світу є піраміда Хеопса (Хуфу) в Гізі, Єгипет. "Більше не завжди означає краще, але, вочевидь, ніхто не сказав про це фараонові, коли він звелів побудувати цю величну споруду, зауважує lonelyplanet.com.

На неї пішло більше 2 мільйонів вапнякових блоків вагою по 2 тони кожен. Піраміда, висота якої дорівнює 146,5 метрам, протягом чотирьох тисячоліть лишалася найвищою будівлею в світі.

Зводили її з величезною точністю - за довжиною її бокові грані відрізняються одна від одної на лічені сантиметри.

Піраміда Хеопса 

Айя-Софія, собор Святої Софії, що в Туреччині, був зведений у 537-му році за наказом імператора Візантії Юстиніана

Назва його означає "Божественна мудрість", і вона є дуже влучною, бо неймовірна краса цієї старовинної споруди стала можливою лише завдяки майстерності архітекторів-новаторів.

Після османського завоювання Айю-Софію було перетворено на мечеть, нині ж це музей.

Собор Святої Софії 
 

Індійська залізниця у 1853-му році обмежувалася лише 33 кілометрами та поєднувала міста Мумбаї й Тане. Сьогодні ж загальна довжина її колій - понад 63 тисячі кілометрів. Щодня залізницею користуються 18 тисяч пасажирів. Пагорбами Гімалаїв курсують спеціальні "іграшкові" потяги.

До слова, одна з ділянок індійської залізниці, довжиною в 88 кілометрів, була збудована в 1874-му році лише за 65 днів.

Індійська залізниця 
 

Музей Гуггенхайма в Більбао, Іспанія, можна називати зразком деконструктивізму або ж, як це свого часу зробив король Хуан Карлос, "найкращою будівлею ХХ-го сторіччя". У будівництві було використано 60 тон титану. Його листки завтовшки лише пів міліметра плавно огортають вапняковий корпус.

Із відкриття музею в 1997-му році почалося стрімке відродження Більбао. Відтоді тут відбулися виставки робіт таких сучасних митців як Ворхол, Ротко та Кунс.

Музей Гуггенхайма 

Легендарному завойовнику Чингісхану приписують такі слова: "Міцність муру залежить від хоробрості тих, хто їх захищає". Це дійсно спрацьовує, надто якщо мур такий як Велика китайська стіна.

Її зведення розпочалося в ІІІ-му сторіччя, за часів правління династії Цинь. Будівництво тривало майже дві тисячі років та коштувало мільйони життів.

 Велика китайська стіна

Довжина віадуку Мійо, що в Франції, становить 2460 метрів. Ця архітектурна дивовижа виглядає на диво легкою та крихкою, враховуючи, що під час її зведення було використано 206 тисяч тон бетону й 36 тисяч тон - сталевої опалубки.

Віадук Мійо 

Стародавнє місто Лалібела, що в Ефіопії, налічує 11 висічених у скелях церков, причому вони й досі функціонують. 19-го січня на свято Тімкет (Водохреща) до Лалібели масово з'їжджаються паломники. Відвідати ж церкви можна в будь-який день, але перед цим портал радить обробити свій килимок для молитов засобом від бліх.

 Лалібела
 

Шлюзовий суднопідйомник Фолкеркське колесо, що в Шотландії, об'єднує канал Форт-Клайд із вищим від нього на 35 метрів каналом Юніон. Дві наповнені водою "гондоли" обертаються, транспортуючи човни.

Фолкеркське колесо 
 

Стародавнє місто майя Йашчілан знаходиться в Мексиці, розташувалося воно понад річкою Усумасінта. Окрасою колись багатого міста були не лише гарне різьблення на фасадах та дахах будинків, а й підвісний міст, довжина середнього прольоту якого дорівнювала 63 метрам. Власне, щодо факту існування мосту, на користь якого свідчать результати археологічних досліджень та комп'ютерного моделювання, учені ще сперечаються.

Йашчілан 

Найвищою будівлею в світі нині є Бурж-Каліфа. 163-поверховий хмарочос, розташований у Дубай, ОАЕ - не просто великий, а колосальний. Його висота дорівнює 828 метрам, а різниця температур між верхівкою та основою становить 6 градусів за Цельсієм.

Бурж-Каліфа 

Фото з Flickr.com (u2giants, Rev Stan, Mark D. Martin India, Philippe AMIOT, Jeff Carter1964, billcalladine, Mike Gadd, bridport01, NCReedplayer, Been Around).