Неоспівані туристичні перлини світу

Тоді як деякі точки на туристичній мапі світу - незмінно-гарячі та приваблюють юрмища туристів, інші, цілком незаслужено, лишаються поза маршрутами мандрівників.

Топ-10 місць, що нині перебувають поза грою через своє географічне положення, модних сусідів або ж просто з примхи долі, представляє туристичний портал Lonely Planet.

Трієст, Італія, на сьогодні не входить до найпопулярніших у туристів міст цієї країни. І цілком дарма, бо саме колишній ключовий порт Австро-Угорської імперії, плавильний казан різних культур донині зберігає неповторний шарм далекого минулого.

Сьогоднішній Трієст сповнений істинно-габсбурзького блиску – від віденських кав’ярень та центральноєвропейської кухні до неокласичної набережної.

Аррас, Франція – сюди варто заїхати на цілий день, аби сповна надивитися на зразки архітектури ХVII-XVIII-го сторіччя, старовинні фламандсько-іспанські площі та "пряничні" будиночки. Місто має дуже елегантну дзвіницю, куди можна піднятися, щоб роздивитися Аррас згори. Крім цього, гості мають змогу пройтися 22 кілометрами тунелів, що використовувалися під час Першої світової.

Індійський штат Гуджарат не входить до маршрутів більшості туристів. Однак тому, хто має вдосталь часу, видання все ж радить оглянути тамтешній острів Діу, колись португальський, місто Бхудж із його старовинним палацом та заможними поселеннями, соляні поля, місця, де блукають фламінго та дикі віслюки.

Китайська провінція Чунцин насправді заслуговує на таку ж кількість уваги, ніж сусідня, Сичуань, до якої приїздить більше гостей. Це - мальовнича річка Янцзи, гостре частування, від якого забракне подиху, контраст футуристичних міських пейзажів та старих човнів, що спочивають у доках, а ще армія носіїв, що тягають різноманітний крам на міцних бамбукових палях.

У гранітному місті Абердін, Шотландія, розташувався величний університет, чиє серце – Королівська капела ХV-го сторіччя. Іще туристи, яких тут поки що небагато, мають змогу побачити колоритне рибальське селище Футді та руїни замку Даннотар, де Франко Дзеффіреллі знімав свого "Гамлета".

Провина за те, що місто Утрехт, Нідерланди, рідко відвідують туристи, лежить, скоріше за все, на Амстердамі. На туристів з усього світу він діє як приманка. Між тим старовинний Утрехт оточений середньовічним каналом, де можна стрибнути у човен та відвідати галасливий та яскравий причал.

Варто також побачити вражаючі утрехтські таунхауси, заповнені кафе, магазинами, ресторанами та барами.

Всі туристи знають про Маракеш та Фес і тому не витрачають час аби зупинитися у Мекнесі, Марокко. Одначе старе імперське місто також має чимало архітектурних та культурних пам'яток, близько 50-ти палаців та навіть історичні руїни.

Невеличка фінська столиця, Гельсінкі, північне місто континентальної Європи, що дивиться у мерехтливу Балтію, має свої визначні пам'ятки. Зокрема портал радить оглянути фортецю XVIII-го століття Суоменлінну.

В цьому скромному, але все ще харизматичному місті модерністичні будівлі височіють поряд із ресторанами 1930-х років. Це місто чисте та добре поводиться.

В андалузькому місті Херес де ла Фронтера, Іспанія, рідко буває холодно. Тут безліч прикрашених церков, імпозантна цитадель, а також купа винних кафе, де можна продегустувати найвідоміший експортний продукт міста - Херес.

Крім того, це місто - справжнє серце фламенко. Саме тут можна побачити автентичне виконання цього танку.

До японської Такаями мешканці радять прямувати туристам, які бажають побачити "іншу" сторону головного острову Хонсю та відчути стару Японію. Той, хто приїде сюди, відкриє для себе Такаяму - маленьке містечко, всіяне ранковими базарчиками, заводами із виготовлення саке та чудовими схилами.

Крім того, тут можна побачити Сіракаву-го, місце, відоме своєю традиційною гассо-дзукурі - фермою на сваях, а також сільською місцевістю, яка виглядає як Nihonga - мистецтво стародавнього японського живопису.

Фото з Flickr (by luca.candini, sjdunphy, Siva Vasanth, Emil, Michel27, ninara, Gaizka Portillo, Matthew Rickard, 6g, dreamo)

Реклама:

Головне сьогодні